ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تأیید مرگ یکی دیگر از بازداشت‌ شدگان تظاهرات سراسری دیماه در زندان

تأیید مرگ یکی دیگر از بازداشت‌ شدگان تظاهرات سراسری دیماه در زندان

تأیید مرگ یکی دیگر از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری دیماه در زندان
ایران – اجتماعی

تأیید مرگ یکی دیگر از بازداشت‌ شدگان تظاهرات سراسری دیماه در زندان

یک نفر دیگر از بازداشت‌ شدگان اعتراضات اخیر در زندان کرمانشاه جان خود را از دست داد.
بنابر گزارشات رسیده، یک شهروند کُرد به نام “خالد قیصری” اهل کرمانشاه که چند روز پس از اعتراضات مردمی از سوی نیروهای اطلاعاتی بازداشت شده بود، روز شنبه هفتم بهمن‌ماه در زندان جان خود را از دست داده است. خانواده این شهروند کُرد مرگ فرزندشان را در زندان کرمانشاه تایید کرده‎اند.
براساس گزارش یک منبع آگاه، نیروهای اطلاعاتی به والدین این شهروند کُرد اعلام کردند که فرزندشان به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست داده است.
وی ضمن رد ادعاهای نیروهای اطلاعاتی گفت: مرگ این شهروند درحالی است که وی بیش از بیست روز پیش بازداشت و در زندان بوده است.
او می‌افزاید: جنازه خالد قیصری تحت کنترل شدید و فقط با حضور والدین و شماری از نیروهای اطلاعاتی در قبرستان کرمانشاه به خاک سپرده شده و نیروهای اطلاعاتی روز پنج‌شنبه دوازدهم بهمن‌ماه به خانواده‌اش اجازه دادند که برای فرزندشان مراسم ختم برگزار کنند.
در جریان تظاهرات سرتاسری اخیر در ایران و کردستان و متعاقب سرکوب‌های خشونت‌بار دولتی، هزاران نفر بازداشت و چندین نفر جان باخته‌اند. بنابر اعلام رسانه‌های خبری چندین هزار نفر بازداشت و زندانی شده که مقامات جمهوری اسلامی فقط بازداشت ۵ هزار نفر را تأیید کرده اند. همچنین تا کنون حداقل ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌۲٨ شهروند مدنی بر اثر خشونت و سرکوب جان خود را از دست داده‌اند.

براساس گزارشات خبری حداقل ۱۲ نفر از قربانیان در جریان بازجویی‌ها و تحت بازداشت جان باخته‌اند.

در هفته‌های اخیر، رسانه‌های خبری از مرگ چندین شهروند زندانی از جمله مرگ سارو قهرمانی، کیانوش زندی، حسین قادری و آرام معاذی در بازداشتگاه‌ سنندج خبر دادند. اگرچه مقامات قضایی و امنیتی مدعی‌اند سارو قهرمانی در جریان درگیری مسلحانه کشته است، اما منابع مستقل و نهادهای حقوق بشری این ادعاها را مردود می‌دانند. در همان حال گفته می‌شود، کیانوش زندی و آرام معاذی در پی ضرب و شتم و شکنجه در بازداشتگاه‌های سنندج جان باخته‌اند.

سینا قنبری، محسن عادلی، وحید حیدری، علی پولادی، محمد نصیری، حسن ترکاشوندی، سیدشهاب ابطحی، مریم(فروزان) جعفرپور و . . . نیز در سایر زندانهای کشور جان باخته‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment