ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بی خبری از سرنوشت محمد بم شاعر خوزستانی ۱ ماه و نیم بعد از بازداشت

بی خبری از سرنوشت محمد بم شاعر خوزستانی ۱ ماه و نیم بعد از بازداشت

محمد بم شاعر
ایران – اجتماعی

بی خبری از سرنوشت محمد بم شاعر خوزستانی ۱ ماه و نیم بعد از بازداشت

شاعر خوزستانی محمد بم ، که در اعتراضات سراسری دی‌ماه در شهر آبادان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود پس از گذشت یک ماه و نیم همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

محمد بم، شاعر اهل آبادان که در تاریخ ۱۲ دی‌ماه سال جاری در پی شرکت در تظاهرات اعتراضی بازداشت شده بود، پس از گذشت یک ماه و نیم همچنان در بازداشت به سر  می‌برد. عدم تماس آقای بم با خانواده و بی‌خبری از سرنوشت و جزئیات پرونده‌اش موجب نگرانی خانواده و نزدیکان این شاعر آبادانی شده است.

پیش‌تر نیز محمد بم، به دلیل فعالیت های فرهنگی به خصوص در حوزه‌ی شعر دستگیر شده بود و پرونده‌ای در حال رسیدگی در دادگاه انقلاب دارد.

۴۷۶ تن از نویسندگان و هنرمندان با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی این شاعر جنوبی شده بودند.

در سال‌های اخیر حکومت برخوردهای شدیدی با شاعران و نویسندگان داشته و در مواردی چند تن از آنها را به حبس، جریمه نقدی و شلاق محکوم کرده است و تعدادی نیز مجبور به خروج از کشور شده‌اند.

در تازه‌ترین موارد دادگاه تجدیدنظر استان گلستان، حکم زندان و جریمه نقدی سه نویسنده به نام‌های “روزبه گیلاسیان”، “الهه سروش‌نیا” و “نیما صفار” را به اتهام نشر اکاذیب در فضای مجازی و اقدام علیه امنیت کشور تایید کرد.

روزبه گیلاسیان و نیما صفار همچنان در زندان هستند. “سید مهدی موسوی”، “رضا اکوانیان”، “محمدرضا حاج‌رستمبگلو”، “فاطمه اختصاری” نیز شاعرانی هستند که طی سال‌های گذشته تاکنون، پس از بازداشت، شکنجه و حبس‌های بلندمدت مجبور به خروج از کشور شده‌اند.

در اعتراضات سراسری دی‌ماه، تعداد زیادی از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. شهر آبادان نیز در تاریخ ۱۲ دی‌ماه شاهد تظاهرات گسترده مردمی همزمان با سایر شهرهای ایران بود.

در اعتراضات سراسری دی‌ماه ده‌ها تن کشته شدند. بر اساس اعلام منابع رسمی اعتراضات در بیش از ۱۰۰ شهر برگزار شد و بیش از پنج هزار نفر نیز بازداشت شدند.

شماری از بازداشت‌شدگان با تودیع وثیقه و تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتی‌ها از جمله شاعر جنوبی محمد بم اطلاع دقیقی در دست نیست.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment