ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بیکار شــدن ۲۳ کارگر کارخانه «نیـــوار مخـــزن»

بیکار شــدن ۲۳ کارگر کارخانه «نیـــوار مخـــزن»

بیکاری کارگر
ایران – کارگری

۲۳ کارگر کارخانه «نیوار مخزن» بیکار شدند

بر اساس گزارشات رسیده، برخی کارگران از بیکاری ۲۳ نفر از همکاران خود در کارخانه تولید مخازن«نیوار مخزن» واقع در شهرک صنعتی شمس آباد خبر می‌دهند.

به گفته کارگران اخراجی کارخانه نیوار: در این واحد تولیدی ۲۳ کارگر مشغول به کار بودند که سال گذشته همزمان با انتقال تجهیزات و ماشین‌آلات کارخانه به کرج، از کار بیکار شدند.
کارگران اخراج شده می‌گویند: کارفرما کارخانه را به مرور از شهرک صنعتی شمس‌آباد به منطقه‌ای در کرج منتقل کرده به همین دلیل به تدریج کارگرانی که دیگر در نیوار مخزن کاری برای انجام دادن نداشتند؛ به مرور شغل خود را از دست دادند.

همین منبع کارگری از تلاش کارگران اخراجی برای دریافت مقرری بیمه بیکاری و بازگشت به کار خبر داده‌اند. آنان می‌گویند: بعد از ۱۶ تا ۲۳ سال سابقه کار در این کارخانه فرصت شغلی جدیدی برایمان وجود ندارد.
کارگران اخراجی در ادامه افزودند: در حال حاضر همه مطالبات مزدی‌مان را از کارفرما دریافت کرده‌ایم و برخی از همکارانمان که زودتر بیکار شده‌اند هم اکنون مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

آخرین سری کارگران اخراجی با سابقه‌ترین آن‌ها هستند. این کارگران نه تنها شغل خود را از دست داده‌اند بلکه تقاضای بیمه بیکاری بر سابقه کار و مقرری بازنشستگی آن‌ها نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.
کارگران در همین رابطه گفتند: آخرین تعداد کارگران تعدیل شده نیوار مخزن حدود ۵ نفر است که در پایان اسفند ماه سال ۹۶ و در آستانه سال نو همزمان با اتمام قرارداد خود بیکار شده‌اند. این کارگران که داری سوابق بیشتری به نسبت سایر همکران خود هستند نگران تاثیر بیمه بیکاری در میزان محاسبه مزد بازنشستگی خود هستند.

طبق اظهارات کارگران اخراجی نیوار مخزن، در زمان بازنشستگی، سازمان تامین اجتماعی به میزان پرداختی قبل و بعد بیمه بیکاری توجه دارد و آن را ملاک بازنشستگی قرار خواهد داد و صرفا مدت اخذ بیمه بیکاری در میزان سابقه مفید تاثیرگذار خواهد بود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment