ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > بیکاری ۲۳۰۰ کارگر و ۵۴میلیارد تومان خسارت واحدهای صنعتی بدنبال زلزله کرمانشاه

بیکاری ۲۳۰۰ کارگر و ۵۴میلیارد تومان خسارت واحدهای صنعتی بدنبال زلزله کرمانشاه

بیکاری بر اثر زلزله
ایران – کارگری – زلزله

بیکاری ۲۳۰۰ کارگر و ۵۴ میلیارد تومان خسارت واحدهای صنعتی بدنبال زلزله کرمانشاه

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، برآورد اولیه خسارت زلزله در شهرستان های استان کرمانشاه نشان می دهد که تاکنون ۵۴ میلیارد تومان خسارت به صنایع بزرگ و کوچک این شهرستان‌ها وارد شده است و منجر به بیکاری ۲۳۰۰ کارگر شده است.

روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: برآورد اولیه خسارت زلزله در شهرستان های استان کرمانشاه نشان می دهد که تاکنون ۵۴  میلیارد تومان خسارت به صنایع بزرگ و کوچک این شهرستان‌ها وارد شده است. مطابق گزارش اولیه این خسارت‌ها مربوط به  ماشین آلات، تجهیزات و ساختمان‌های واحدهای صنعتی بوده است .

روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در مورد اینکه در نتیجه خسارت وارد آمده چه میزان از فعالیت عادی واحدهای صنعتی استان کرمانشاه کاسته شده است، اعلام کرد: هنوز آمار تفکیک شده‌ای در مورد خسارتی که زلزله‌ بر واحدهای صنعتی وارد کرده است نداریم و در نتیجه نمی‌توان در این مورد اظهار نظر کرد.

همچین «نعمت الـله حقیقی» رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه امروز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن جلسات فرمانداری سرپل ذهاب در حال برگزاری است گفت که  ۷۷ واحد صنعتی زلزله زده خسارتی بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد دیده اند و ۸۰۰ نفر مستقیم و ۱۵۰۰ نفر غیرمستقیم در واحدهای صنعتی بیکار شده اند.

وی همچنین تاکید کرده است که ۳۰  میلیارد تومان برای بازسازی ابنیه و ۲۰ میلیارد تومان برای بازسازی تاسیسات واحدهای صنعتی آسیب دیده نیاز هست.

در شرایطی که بحران بیکاری در ایران و بطور خاص در استانهای غربی بیداد می‌کند، درشرایطی که  دولت و ارگانهای دولتی هیچ سیاستی برای مقابله با بیکاری فراگیر در اقصی‌نقاط کشور ندارند و برعکس، در استانهای غربی با شلیک به کولبران زحمتکش که تلاش می‌کنند با هزینه گزاف از جسم و جان خویش، حداقل معیشت خود و خانواده‌شان را تأمین کنند نان‌آوران زحمتکش انبوهی خانواده را نیز به قتل می‌رسانند، بیکار شدن بیش از ۲۳۰۰ کارگر در استانهای غربی، زنگ خطر و هشداری است برای اقدامات جدی همه دست‌اندرکاران.

قطعأ همدردی و همدلی ملی که اینروزها در کمک مستقیم و بلاواسطه انبوه هموطنان به مردم داغدار و زلزله زده خودش را به عیان نشان داده است، می‌تواند در کمک به این کارگران محروم و داغدار و بیکار نیز گره‌گشا باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment