ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بیکاری ۱۲۰ کارگر در پی تعطیلی دفتر شرکت نفت ستاره خلیج فارس

بیکاری ۱۲۰ کارگر در پی تعطیلی دفتر شرکت نفت ستاره خلیج فارس

بیکاری در ستاره خلیج
ایران – کارگری

بیکاری ۱۲۰ کارگر در پی تعطیلی دفتر شرکت نفت ستاره خلیج فارس

در پی تغییر ناگهانی مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس طی یکماه گذشته و نامه مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، دفتر شرکت نفت ستاره خلیج فارس از ۱آذرماه۹۶ آذرماه در تهران تعطیل شد و منجر به بیکاری ۱۲۰ نفر که در آن کار می‌کردند شد.

این در حالی است که معاون جدید وزیر نفت رژیم بعد از تغییر ناگهانی مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس و در راستای رسیدگی به وضعیت نیروی انسانی شاغل در این مجموعه، دستور بازگشت ‌به کار ۹۷ نفر از کارگرانی را داده بود که پیش از این به دستور مدیرعامل وقت، ملزم به گذراندن دوره های آموزشی در شرکت اویکو شده بودند.

برگردندان ۹۷ کارآموز و بیکار کردن ۱۲۰ نفر از پرسنل پالایشگاه ستاره  را شاید تنها بتوان به مثابه شوی تبلیغاتی قلمداد کرد و باید به این فرد اعلام کرد که معیشت کارگران و کارمندان با شعار و شوی تبلیغاتی تامین نمی شود و نمی توان زندگی کارمندان را دستمایه بازیهای مدیریتی و سیاسی کرد.

لطفا گوش خود را برای شنیدن صدای اعتراض ۱۲۰ نفر کارمندانی که در تهران به دنبال سیاست های شتابزده جنابعالی از کار بیکار شده اند تیز کنید و صدای اعتراض این پرسنل که برخی از آنها بیش از ۱۰ سال سابقه کار دارند را بشنوید و پاسخ مناسبی برای اینگونه تصمیمات شتابزده داشته باشید.

بیکاری کارگران و عدم پرداخت حقوق آنها به معضلی فراگیر در سرتاسر جامعه کارگری ایران تبدیل شده است. امری که باعث شده کارگران کمترین امنیت شغلی نداشته باشند و در وضعیت معیشتی فاجعه‌باری بسر ببرند. عموم کارگران زحمتکش از تأمین حداقل نیازهای زندگی روزانه خود عاجز مانده‌اند و زندگی آنها در شرف از هم پاشیدن است. کارگرانی که نه استطاعت پرداخت اجاره بهای خانه را دارند و نه یارای پرداخت هزینه تحصیل کودکانشان را و نه می‌توانند از عهده هزینه‌های سنگین دوا و درمان همسر و فرزندانشان برآیند. شمار قابل توجهی از کارگران حتی نان روزانه را هم نسیه تهیه می‌کنند و تأمین نان بخور و نمیر هم برایشان مقدور نیست. راستی آیا خیل عظیم کارگران این میهن حق حیات ندارند؟

آیا کسی در این کشور پاسخگو است؟ آنکه یافت می‌نشود آنم آرزو است!

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment