ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بیکاری۱۶۰۰۰ کارگر صنعت موتورسیکلت سازی در سال۹۶

بیکاری۱۶۰۰۰ کارگر صنعت موتورسیکلت سازی در سال۹۶

بیکاری۱۶۰۰۰ کارگر صنعت موتورسیکلت سازی در سال۹۶
ایران ـ کارگری

بیکاری۱۶۰۰۰ کارگر صنعت موتورسیکلت سازی در سال۹۶

حدود ۱۶ هزار نفر از کارگران صنعت موتورسیکلت سازی در سال ۹۶ شغلشان را به طور کامل از دست داده‌اند و چنان چه وزیر صنعت به داد این صنعت نرسد ۱۶ هزار کارگر مابقی نیز کاملا بیکار می‌شوند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ ۲۱ دیماه ۹۶، رئیس هیئت مدیره انجمن صنعت موتور سیکلت ایران گفت: صنعت موتور سیکلت در سال ۹۶، بازار متفاوتی را نسبت به سال‌های گذشته و تمامی عمر این صنعت تجربه کرده است.

وی ادامه داد: دلیل این تفاوت قانونی است که در هیئت دولت تصویب شد تا بر مبنای آن موتورسیکلت‌های کاربراتوری به موتورسیکلت انژکتوری تبدیل شوند. این قانون غیرکارشناسی بود و بنابراین موجب صدمه دیدن این صنعت شد.

وی با بیان این که صنعت موتورسیکلت از سوی دولت حمایت نمی‌شود، افزود: ما تردید نداریم که استاندارد یورو ۴ برای کاهش آلایندگی بسیار مفید است اما مشکلی که با این قانون داریم این است که فاصله زمانی برای اجرای آن کاملا غیرکارشناسانه در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: بهتر است فرصتی به ما داده شود تا بتوانیم به زیرساخت‌های مورد نیاز این قانون برسیم و بعد آن را اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: این صنعت روزهای سختی را تجربه می‌کند به طوری که نسبت به سال گذشته ۹۰ درصد سهم بازار را از دست داده‌ و تنها با ۱۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنیم. تقاضا نه تنها در بازار تولید ایرانی بلکه حتی در بازار واردات موتور سیکلت هم نیز کاهش چشمگیری داشته است.

وی خاطرنشان کرد: امسال حدود ۵۰ درصد از نیروهایی که در صنعـت موتورسیکلت مشغول به کار بودند بیکار شدند و برای ۵۰ درصد مابقی نیز فعالیت بسیار اندک شده است.

وی اظهار داشت: حدود ۱۶ هزار نفر از کارگران این صنعـت در سال ۹۶ شغلشان را به طور کامل از دست داده‌اند و چنان چه وزیر صنعـت به داد این صنعت نرسید ۱۶ هزار مابقی نیز کاملا بیکار می‌شوند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment