ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بیانیه شورای‌ هماهنگی‌ تشکل‌های‌ صنفی فرهنگیان‌ ، پیرامون ادامه‌ بازداشت محمد حبیبی

بیانیه شورای‌ هماهنگی‌ تشکل‌های‌ صنفی فرهنگیان‌ ، پیرامون ادامه‌ بازداشت محمد حبیبی

بیانیه
ایران – اجتماعی

بیانیه شورای هماهنگی‌ تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به ادامه بازداشت محمد حبیبی  و نگهداری وی در زندان بزرگ تهران

بدنبال تظاهرات مسالمت آمیز فرهنگیان در روز ۲۰ اردیبهشت ماه و حمله وحشیانه و دستگیری شماری از فرهنگیان و فعالان صنفی معلمان در تهران، شورای هماهنگی ‌تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به ادامه بازداشت معلم آزاده محمد حبیبی بیانیه‌ای صادر کرده است که ذیلا ملاحظه می‌کنید.

متن بیانیه شورای هماهنگی‌تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران:

به نام خداوند جان و خرد

دانش آموزان عزيز معلمان شريف و مردم شجاع و آگاه
یازده روز از حمله نیروهای لباس شخصی پلیس امنیت به تجمع قانونی و مسالمت آمیز فرهنگیان در تهران می گذرد ؛حادثه ای بس خشونت‌بار که منجر به دستگیری ۱۵ نفر، ضرب و شتم و هتک حرمت به  معلمان شاغل و بازنشسته حاضر در تجمع گردید.

شورای هماهنگی در بیانیه‌ اولیه خود بعد از بروز اتفاقات نسبت به عواقب این برخوردها هشدار داد و خشونت اعمال شده را محکوم نمود. خوشبختانه ۱۴  نفر از بازداشت شدگان در روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت آزاد شدند.اما متاسفانه علی رغم صدور وثیقه برای آقای محمد حبیبی و تامین وثیقه توسط خانواده، به صورت غیرقانونی این معلم به زندان تهران بزرگ که به درستی آن را قعر جهنم نامیده‌اند منتقل گردید. وثیقه مورد پذیرش بازپرس صادرکننده قرار نگرفت و به گفته آنان پرونده به دادگاه ارسال گردید؛ اما در مراجعه وکیل و خانواده آقای حبیبی به دادگاه انقلاب ، اثری از پرونده نبود.

در اولین ملاقات خانواده محمد حبیبی وضعیت سلامت و جسمی ایشان در زندان تهران بزرگ مساعد اعلام نشده است و نگرانی بیشتر زمانی است که مسئولان این  زندان غیر استاندارد او را در بدترین بند یعنی قرنطینه یک محبوس کرده و از درمان وی امتناع می‌کنند  و بر طبق آخرین وضعیت اعلامی محمد حبیبی، ایشان به قرنطینه دو منتقل شده است و در خواست رسمی برای درمان داده است. شورای هماهنگی نسبت به عواقب عدم تامین سلامت و درمان محمد حبیبی  به مسئولان هشدار می دهد و خواهان آزادی بی قید و شرط محمد حبیبی است. در همین راستا شورای هماهنگی از تمام ظرفیت های حقوقی و قانونی خود برای پیگیری وضعیت معلمان دربند و آزادی آنان بخصوص محمد حبیبی استفاده خواهد نمود.

شورا ضمن قدردانی از نمایندگانی که در انجام وظایف نمایندگی خود در دفاع از حقوق مردم، سرکوب و بازداشت معلمان در ۲۰ اردیبهشت را محکوم نمودند از دیگر نمایندگان مجلس نیز انتظار دارد به وظایف نمایندگی خود در قبال حقوق مردم مخصوصا فرهنگیان عمل نمایند و با اظهار نظرهایی بدون آگاهی در این خیانت شریک نشوند .
متاسفانه در شرایط کنونی نیروهای امنیتی با پرونده‌سازی و وارد کردن اتهامات به فرهنگیان، امنیت فرهنگی را زیر سوال برده‌اند. فرهنگ امنیتی پیش گرفته شده، تاکنون هزینه زیادی بر جامعه فرهنگیان تحمیل نموده است. ۷ سال زندان رسول بداقی، ۲ سال زندان هاشم خواستار و تبعید علی اکبر باغانی و حبس محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی و مختار اسدی و … نتیجه روشن این پرونده‌سازی‌ها است.

این بی‌عدالتی‌های فراتر از زندان به دلیل عدم رعایت حقوق اولیه هر زندانی، تاکنون اعتصاب غذا و محدودیت‌ها و محرومیت‌های زیادی به معلمان زندانی تحمیل نموده است. در حالی که آقازاده‌ها و اختلاسگران آزادانه مشغول چپاول سرمایه‌های عمومی هستند و حتی صندوق ذخیره فرهنگیان را نیز بی‌نصیب نگذاشته‌اند.
شورای هماهنگی به مانند همیشه خواهان توقف زندان، تبعید و اخراج فعالان صنفی است و معتقد است زندان جای تبهکاران و مافیایی است که شبکه‌های بزرگ اختلاس و سواستفاده از منابع و امکانات عمومی را مدیریت می‌کنند.

شورا ضمن حمایت از خواسته‌های قانونی معلمان در بند و مطالبات تجمع کنندگان در اردیبهشت ، خواهان آزادی بدون قید و شرط معلمان دربند و پایان دادن به روند پرونده سازی و صدور قرار منع تعقیب بازداشت‌شدگان است.
در پایان شورای هماهنگی ضمن درخواست مطالعه دوباره منشور حقوق شهروندی از مسببان این اتفاقات میخواهد تا دیر نشده از مردم و معلمان عذرخواهی کنید؛ زیرا اوج و حضیض هر حکومتی در دستان مردم است.

هر کجا عدل روی بنموده است
نعمت اندر جهان بیفزوده ست
هر کجا ظلم رخت افکنده‌ ست
مملکت را ز بیخ برکنده ست

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment