ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بیانیه سومین روز تجمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

بیانیه سومین روز تجمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

دانشجویان
ایران – اجتماعی

بیانیه سومین روز تجمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس برای سومین روز متوالی در زیر باران شدید دست به تجمع اعتراضی زدند. دانشجویان در پایان تجمع خود بیانیه‌ای بشرح زیر صادر کردند:

متن بیانیه دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

بنام خداوند سریع الحساب

در دو سال گذشته مکرر شاهد نارضایتی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس نسبت به مسائل مختلف صنفی و آموزشی بوده ایم و البته شاهد دستاوردهای بزرگی مانند تغییر مصوبه غیرقانونی دروس جبرانی و تعدیل در قانون سنوات مجاز تحصیلی!

اما مشکلات انباشته و بیش از پیش شده است. باید پرسید که چگونه است مسئولین دانشگاهی در تراز تربیت مدرس با بودجه ای قابل توجه در مقایسه با بیشتر دانشگاه های کشور همواره باید مشکلات را به کمبود و نبود بودجه ارجاع داده و از رفع مشکلات سر باز زنند. این بار اعتراضات با اطلاعیه‌ای تأسف بار مبنی بر تخلیه یکی از خوابگاه‌ها در میانه ترم شروع شد و پس از گذشت اندک زمانی مطالبات به سمت شفاف‌سازی بودجه و هزینه‌کردهای دانشگاه و بالاخص معاون دانشجویی سوق پیدا کرد.

باید پرسید بودجه کجا هزینه شده و صرف چه اموری شده است که دانشجویان را درگیر مشکلاتی کرده که تحصیل آنان را به شدت تحت تأثیر خود قرار داده است. خواست ما این بار، تاکید بر حق دانشجویان در شفافیت مالی  و آگاهی از نحوه هزینه‌کردها و ارتقاء سطح رفاهی دانشگاه تربیت مدرس است.

اینک زمان حسابرسیِ دقیق مدیرانی است که از پاسخگویی سرباز می‌زنند و ناکارآمدی‌شان تیشه به ریشه دانشگاه زده و موقعیت دانشگاه را آنچنان که بر همگان آشکار شده، تضعیف کرده است.

ما بر این نکته تاکید داریم که «تا دست‌یابی به نتایج روشن، بر اعتراض به حق و قانونی خود ایستاده‌ایم و متحد با هم خواستار احقاق حقوق خود هستیم.»

مطالبات  دانشجویان دانشجویان تربیت مدرس در اعتراضات روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۷

1-رعایت تمام و کمال استانداردهای مربوط به زیست دانشجویی در تخصیص فضاهای آموزشی و رفاهی اعم از خوابگاهها، کتابخانه، سالن ورزشی، استخر و…
2-شفاف سازی میزان بودجه و نحوه و موارد هزینه کرد آن بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات.
3-تغییر رویه مسئولین در قبال شورای صنفی دانشجویان و پاسخگویی و رفتار قانونی با نمایندگان دانشجویان در شورای صنفی.
4-عذرخواهی رسمی مسئولین دانشگاه از شورای صنفی به عنوان نمایندگان قانونی دانشجـویان و معترضین بابت رفتارهای توهین آمیز.
5- عدم تخلیه خوابگاه فردوسی تا انتهای مدت قرارداد خوابگاه.
6- بسته شدن بدون شرط پرونده های دانشجـویان معترض در کمیته انضباطی.
7-پرداخت حقوق و معوقات دانشجـویان بدون تاخیر.
8- بهبود وضعیت تغذیه.
9-افزایش حجم و پهنای باند اینترنت مطابق با طرح ارائه شده از سوی شورای صنفی دانشجـویان.

لازم به ذکر است که تمامی این مطالبات توسط شورای صنفی دانشجـویان پیگیری شده است ولی مسئولین همچنان بر مدیریت بی عیب خود تاکید دارند و حاضر نیستند خواسته و نظرات دانشجـویان را برای بهبود وضعیت اجرایی کنند.
شورای صنفی دانشجویان با قاطعیت از تجمعات دانشجـویان تا دستیابی به نتایج مطلوب حمایت می‌کند و برای برآورده شدن مطالبات دانشجویان تمام تلاش خود را خواهد کرد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment