ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > «ننگ بر ستمگران، ننگ بر سرکوبگران»؛ بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران

«ننگ بر ستمگران، ننگ بر سرکوبگران»؛ بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران

کارگران آذرآب اراک

ایران ـ کارگری

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون حمله وحشیانه نیروهای گارد ویژه به کارگران آذر آب و هپکو

ننگ بر ستمگران، ننگ بر سرکوبگران

طی روزهای سه‌شنبه ۲۸ شهریور و چهار شنبه ۲۹ شهریور بدنبال تجمع کارگران دوکارخانه آذرآب و هپکوی اراک در اعتراض به ماهها عدم دریافت حقوق ناچیزشان و مشکلات جدی معیشتی در آستانه آغاز سال تحصیلی،  نیروی انتظامی و گارد ضد شورش دو کارخانه آذر آب و هپکو را مورد محاصره قرار داده و در محل کارخانه بار دیگر کارگران آذر آب را مورد هجوم قرار دادند.
آنها اقدام به پرتاب گاز اشک آور بداخل کارخانه آذراب کرده تا به این ترتیب مانع شکل گیری تجمع اعتراضی کارگران محروم و زحمتکش این کارخانه شوند.

نیروهای گار ویژه اقدام به ضرب و جرح کارگران زحمتکش و بی‌پناه و بازداشت آنها نمودند که خبرهای آن در تمام رسانه های داخلی و خارجی انعکاس زیادی داشت.

اتحادیه آزاد کارگـران نیز روز چهارشنبه ۲۹ شهریور در همین خصوص بیانیه‌ای صادر کرده است که توجه شما را به متن این بیانیه جلب می‌کنیم:

بیانیه اتحادیه آزاد کارگـران ایران پیرامون حمله وحشیانه نیروهای گارد ویژه به کارگران آذر آب و هپکو – ننگ بر ستمگران، ننگ بر سرکوبگران

بنا بر اخبار منتشره، دیروز کارگـران آذر آب در پی  بستن جاده اراک – تهران و کارگـران هپکو بدنبال تجمع در محل پل بختیاری، مورد تهاجم وحشیانه نیروهای گارد ویژه قرار گرفته و تعداد قابل توجهی از آنان بشدت مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

امروز نیز این نیروها، پیشاپیش این دو کارخانه را مورد محاصره قرار داده و در محل کارخانه بار دیگر کارگران آذر آب را مورد هجوم قرار دادند.

گسیل سنگین و گسترده نیروهای گارد ویژه با انواع تجهیزات مدرن سرکوب بر سر نزدیک به سه هزار کارگر این دو کارخانه در شرایطی صورت میگیرد که این کارگران ماههاست بدلیل عدم دریافت دستمزدهایشان با فقر و گرسنگی حادی دست به گریبانند و در آستانه سال تحصیلی جدید قادر به تهیه حداقل ناچیزی از امکانات لازم برای فرستادن فرزندان خود به مدرسه نیستند.

صف آرائی صدها نیروی گارد ویژه ی تا بن دندان مسلح در برابر کارگـران آذر آب و هپکو، اعلام جنگی آشکار و نهائی از سوی کسانی به طبقه کارگر ایران است که با ژست مستضعف پناهی و بوسه بر بازوان کارگـران در انقلاب 57 قدرت را بدست گرفتند  و امروز پس از گذشت نزدیک به چهل سال از آن مقطع تاریخی، ضربات باتوم بر سر کارگـران گرسنه ای فرود میاورند که چیزی جز دریافت دسترنج چندین ماهه خود را مطالبه ندارند.

کارگران و مردم زحمتکش اراک!

عدم پرداخت ماهها دسترنج نزدیک به سه هزار کارگر آذر آب و هپکو و پاسخ به آنان با گارد ویژه و گاز اشک آور و ضربات باتوم، چیزی نیست که محدود به این کارگـران باشد. این وضعیت امروز مشمول میلیونها کارگر در سراسر کشور و اکثریت بالائی از کارگـران  صنایع سبک و سنگین در شهر صنعتی اراک است و این فقط نیروی متحد ماست که میتواند مانعی بزرگ در برابر سرکوب حق خواهی ما کارگـران ایجاد و ستمگران و دزدان و غارتگران را وادار به عقب نشینی در برابر خواستهای ما بنماید.

همانقدر که فریاد حق خواهی کارگـران آذر آب و هپکو، فریاد حق خواهی همه ما کارگـران در شهر اراک و در سرتاسر کشور است، سرکوب و یورش وحشیانه به آنان نیز،  تعرض و حمله به همه ما کارگران در شهر اراک و در سراسر کشور است.

به اعتراض کارگران آذر آب و هپکو بپیوندیم، به هر طریق ممکن آنان را مورد حمایت متحدانه خود قرار دهیم  و با نیروی متحدمان خواهان تحقق فوری خواستهای آنها و محاکمه فوری کسانی بشویم که طی دیروز و امروز کارگران آذر آب و هپکو را مورد حملات  وحشیانه خود قرار دادند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۶

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment