ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > به اغما رفتن گلرخ ایرایی و انتقال وی به بیمارستان در شصتمین روز اعتصاب غذا

به اغما رفتن گلرخ ایرایی و انتقال وی به بیمارستان در شصتمین روز اعتصاب غذا

گلرخ ایرایی
ایران – اجتماعی

به اغما رفتن گلرخ ایرایی و انتقال وی به بیمارستان در شصتمین روز اعتصاب غذا

زندانی سیاسی گلرخ ایرایی ، در شصتمین روز اعتصاب غذا به اغما رفت. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام؛ بر اساس گزارشهای رسیده؛ ظهر روز چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه؛ زندانی سیاسی گلرخ ایرایی در ابتدا بی حال شده و سپس تشنج کرده به اغما رفت. بنا بر همین گزارش، وی سپس به بیمارستانی در نزدیکی زندان منتقل شد.
خانم گلرخ ایرایی و آتنا دائمی در ۴ بهمن ماه؛ به دستور مسئولین زندان از جمله حاجی مرادی از زندان اوین به زندان قرچک ورامین تبعید شدند. این عمل در تلافی بیانیه هایی است که این دو زندانی سیاسی به بیرون از زندان فرستاده و رسانه ای کرده بودند.
زندانی سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی از تاریخ ۱۶ بهمن ماه اقدام به اعتصاب غذا کرد. اعتراض وی به انتقال غیرقانونی همراه با ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین می باشد و درخواست او و آتنا دائمی انتقال به زندان اوین است.
این دو زندانی سیاسی در حال حاضر در بند مادران زندان قرچک به سر می‌برند. گفته می شود که «حدود ۲۰ کودک در این بند در کنار مادرانشان هستند، تعدادی هم زن باردار در بند است. زنان با جرم‌های سنگین در بند هستند و تفکیک جرایمی صورت نگرفته است. وضعیت بهداشتی و امنیتی بند هم به شدت وخیم است.»

گلرخ ایرایی سوم بهمن ماه ۹۵ از سوی ماموران سپاه بازداشت و برای اجرای حکم ۶ سال حبس به زندان اوین منتقل شد. از روز شنبه ۷ بهمن‌ماه سال گذشته جهت اعتراض به رفتار غیرانسانی ماموران زندان نسبت به همسرش آقای آرش صادقی دست به اعتصاب غذا زده بود، اعتصاب غذای این زندانی در حالی بود که خود از بیماری و ضعف جسمانی شدید رنج می‌برد. وی پس از ۱۱ روز اعتصاب غذا بدلیل درخواست همبندیان خود به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment