ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری ؛ استمرار بازداشت و بلاتکلیفی

بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری ؛ استمرار بازداشت و بلاتکلیفی

بهنام ابراهیم‌زاده
ایران – کارگری

بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری ؛ استمرار بازداشت و بلاتکلیفی

استمرار بازداشت و بلاتکلیفی بهنام ابراهیم‌زاده ، فعال کودکان، زندانی سیاسی سابق و از فعالان کارگری، در شرایطی است که وی پس از گذشت ۱۷ روز همچنان در بازداشتگاه اطلاعات سپاه در کرمانشاه بسر می‌برد. آقای ابراهیم‌زاده روز ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در اطراف کرمانشاه بازداشت شده است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده بهنام ابراهیم‌زاده : «آقای ابراهیم‌زاده از ۱۷ روز پیش تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته و آنها در بی‌خبری و نگرانی از سرنوشت او به ‌سر می‌برند.» روز جمعه ۹ شهریور ‍۱۳۹۷، در همین رابطه مایک پالک، دبیر کل اتحادیه پست کانادا با ارسال نامه‌ای خطاب به مقامات ایرانی، دستگیری آقای ابراهیم‌زاده را محکوم و خواستار آزادی فوری وی شده بود.

فعال کارگری آقای ابراهیم‌زاده در اطراف کرمانشاه درحالی که برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده آن مناطق رفته بود روز جمعه ۲۶ مرداد ماه توسط نیروهای امنیتی کرمانشاه بازداشت شده است و خانواده وی پس از ۳ روز بی‌خبری بود که از بازداشت وی مطلع شده‌اند، با این حال کماکان از دلیل بازداشت ایشان اطلاعی در دست نیست.

زندانی کردن بهنام ابراهیم‌زاده نه تنها نشانه قدرت حاکمیت نیست؛ بلکه اوج درماندگی آنرا به نمایش می‌گذارد. دستگیری یک فعال حقوق کودکان و کارگران حاکی از درماندگی و استصال است. زندانی کردن بهنام ابراهیم‌زاده با کلیه موازین حقوق بشری در تضاد و تعارض است.

کسانی در مملکت باید دستگیر شوند که در کهریزک به دختران و پسران این ملت تجاوز کرده‌اند و یا در خیابان‌ها با ماشین نیروی انتظامی معترضین را زیر گرفته‌اند. آنهایی که در دولت و سایر ارگانهای حاکمیت بوده و میلیاردها تومان اختلاس کرده‌اند. مجرمان واقعی اینها هستند، نه بهنام ابراهیم‌زاده‌ها که تمام زندگی‌شان را وقف مردم و حل مشکلات آنان کرده و جسورانه از حقوق انسانی مردم دفاع کرده اند.

بیشتر بخوانید: خطاب به روحانی ، تدابیر، امید و کلیدش ـ به قلم فرهاد شیخی

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment