بهت آور ، مختومه؟! اعلام شدن پرونده اسیدپاشی‌های اصفهان بدون متهم و نتیجه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بهت آور ، مختومه؟! اعلام شدن پرونده اسیدپاشی‌های اصفهان بدون متهم و نتیجه

بهت آور ، مختومه؟! اعلام شدن پرونده اسیدپاشی‌های اصفهان بدون متهم و نتیجه

خبر بهت آور مختومه؟! اعلام شدن پرونده اسیدپاشی‌های اصفهان بدون متهم و نتیجه
ایران – اجتماعی

بهت آور مختومه؟! اعلام شدن پرونده اسیدپاشی های اصفهان بدون متهم و نتیجه

روند قضایی و نتیجه اعلام شده توسط دادگاه در زمینه پرونده اسیدپاش های اصفهان بسیار عجیب و مشکوک است.
چه چیزی را باور کنیم اعلام دستگیری مظنونان اسید پاشی توسط وزارت کشور یا اعلام بهت آور پیدا نشدن متهمان توسط دادگاه!

روز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، در یک خبر بهت آور وکیل مدافع قربانیان اسیدپاشی‌ها اصفهان گفت که دادگاه از «پیدا نشدن متهم یا متهمان پرونده» خبر داده و این پرونده را مختومه اعلام کرده است.
این در حالی است که در گذشته وزارت کشور از دستگیری مظنون اسیدپاشی‌های اصفهان خبر داده بود.

وکیل مدافع قربانیان اسیدپاشی‌های اصفهان، روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «موکلانم مطالبه دیه کرده بودند و دادگاه نیز با توجه به پیدا نشدن متهم یا متهمان پرونده حکم به پرداخت دیه از محل صندوق دیه بیت المال داد.»
آقای حسین عباس علیزاده خبر داد که پرونده این اسیدپاشی‌ها هم‌اینک مختومه اعلام شده ولی افزود که «البته اگر زمانی متهم یا عاملان این فاجعه شناسایی و دستگیر شوند، رسیدگی قضایی انجام خواهد شد.»

یادآوری می‌شود که اسیدپاشی زنجیره‌ای به صورت چهار دختر در شهر اصفهان در مهرماه ۱۳۹۳ توسط «موتورسواران ناشناس» رخ داد و فضای اجتماعی اصفهان و کل ایران را به شدت تحت تأثیر قرار داد.
مسئولان شهر و استان اصفهان در همان دوره اسیدپاشی‌ها، سخنان تندی را علیه زنان به گفته آن‌ها «بدحجاب» بیان کرده بودند.

امام جمعه اصفهان یوسف طباطبایی‌نژاد، گفته بود «مسئله حجاب دیگر از حد تذکر گذشته‌است و برای مقابله با بدحجابی باید چوب تر را بالا برد و از نیروی قهریه استفاده کرد.»
محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان، سه سال پس از وقوع این اسیدپاشی‌ها گفت که هنوز به پرونده اسیدپاشی‌های سال ۹۳ در این استان «ورود» نکرده‌ است.
مهرعلیزاده با بیان اینکه «تا این لحظه به این مسئله ورود نکرده‌ام» ، افزود که «ما مسائل بسیار داریم، آب، اشتغال، محیط زیست و سایر مسائل معضلات از موضوعاتی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.»

اما در نکته مقابل این ادعا که متهم یا متهمان این اسیدپاشی‌ها پیدا نشده است، ناصر جورکش، پدر سهیلا جورکش، یکی از «قربانیان» اسیدپاشی‌های اصفهان، آبان ماه ۹۳ گفته بود پلیس با استفاده از دوربین‌های ترافیکی به راحتی می‌تواند «دو موتورسوار» عامل این اسیدپاشی را ردیابی کند.

آقای جورکش در ادامه افزوده بود: غیر از دوربین‌های ترافیکی، یک ایستگاه آتش‌نشانی خیابان محل حادثه هم دوربین مداربسته دارد و پلیس می‌تواند از فیلم این دوربین مداربسته نیز استفاده کند.
استاندار پیشین اصفهان رسول زرگرپور، از وجود «فیلم‌هایی» در ارتباط با اسیدپاشی‌های اصفهان خبر داده بود که به گفته او «نشان می‌دهد» عامل اسیدپاشی‌های اصفهان «مشکلات روانی» دارد.

در خاتمه باید خاطر نشان کرد که این اعمال ضد انسانی بدون حمایت دست های پشت پرده در حکومت نه امکان ظهور پیدا می کند و نه بدون مجازات می ماند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment