بلاتکلیفی ۴۰۰ کارگر کارخانه «چوب و کاغذ مازندران» در « طرح تنفس جنگل » - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بلاتکلیفی ۴۰۰ کارگر کارخانه «چوب و کاغذ مازندران» در « طرح تنفس جنگل »

بلاتکلیفی ۴۰۰ کارگر کارخانه «چوب و کاغذ مازندران» در « طرح تنفس جنگل »

کارگر

بلاتکلیفی ۴۰۰ کارگر کارخانه «چوب و کاغذ مازندران» در « طرح تنفس جنگل »

با کاهش فعالیت تولیدی کارخانه چوب و کاغذ مازندران، حدود ۲ هزار کارگر این کارخانه تولیدکننده انواع کاغذ، نگران امنیت شغلی خود هستند.

کارگران کارخانه چوب و کاغذ مازندران در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: کار روزمره این کارخانه که در زمینه تولید انواع کاغذ در استان مازندران فعالیت می‌کند، از تقریبا شش ماه قبل تاکنون به دلیل اجرای «طرح تنفس جنگل» ازسوی سازمان جنگل‌ها برای تامین مواد اولیه تولید؛ به حداقل رسیده است.

آنان با بیان اینکه هم‌اکنون کارگران این کارخانه از وضعیت موجود رضایت ندارند، در ادامه گفتند: کاهش تولیدات این کارخانه تهدیدی بر امنیت شغلی کارگران قراردادی و رسمی کارخانه شده بطوریکه از حدود ۲ هزار کارگری که در این کارخانه شاغل بوده‌اند، حدود ۴۰۰ نفر که در خارج از کارخانه و بخش جنگل‌کاری مشغول کار بودند، با اجرای این طرح بیکار شده و هم‌اکنون وضعیت مشخصی ندارند.

به گفته کارگرانی که این اطلاعات را در اختیار ایلنا گذاشته‌اند، در شش ماه گذشته فعالیت چوب کاغذ مازندران به دلیل تامین نشدن مواد اولیه تولید (چوب) رونق سابق را نداشته و کارفرما از مدت‌ها قبل ناچار شده است بخش زیادی از فعالیت کارخانه را متوقف کند.

به گفته آنها، میزان تولیدات این کارخانه در گذشته ۱۷۰ هزار تن بود که در حال حاضر به ۱۲۰ هزار تن کاهش یافته و این روند کاهشی همچنان ادامه دارد. مدتهاست با متوقف شدن هر گونه بهره‌برداری از منابع جنگلی (طرح تنفس جنگل) ما نیز دچار مشکل تامین مواد اولیه برای تولید شده‌ایم.

به نقل از کارگران این واحد گفته می‌شود؛ شرکت چوب و کاغذ مازندران یکی از واحد‌های نمونه در استفاده از منابع جنگلی است. به همین دلیل از مسئولان در حوزه کشاورزی و جنگل‌داری در خواست داریم قبل از اجرای چنین طرح‌هایی که منافع ملی را تامین می‌کنند، فکری هم برای صنایع تبدیلی همانند واحد‌های چوب و کاغذ بکنند.

به نقل از کارگران این واحد گفته می‌شود؛ با محدود شدن فعالیت تولیدی کارخانه چوب کاغذ که به متوقف شدن استفاده از منابع جنگلی بازمی‌گردد، انتظار داریم سازمان جنگل‌ها برای تامین امنیت شغلی حدود ۲ هزار کارگری که در این کارخانه مشغول کارند و معاش خانواده‌هایشان به خطر افتاده حداقل اجازه برداشت از درخت‌های خشک و ریشه‌کن شده جنگل‌ها را بدهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment