ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > دغلکاری جدید شرکت مخابرات برای ادامه وضعیت بلاتکلیفی شغلی کارگران اخراجی

دغلکاری جدید شرکت مخابرات برای ادامه وضعیت بلاتکلیفی شغلی کارگران اخراجی

کارگران اخراجی مخابرات
ایران – کارگری

دغلکاری جدید شرکت مخابرات برای ادامه وضعیت بلاتکلیفی شغلی کارگران اخراجی

گزارشی در باره شگرد جدید شرکت مخابرات برای ادامه بلاتکلیفی شغلی کارگران معترض اخراجی

بنابه گزارشات دریافتی، به شماری از کارگران معترض اخراجی شرکت مخابرات استان کرمان که حکم بازگشت به کار دارند، از طرف این شرکت گفته شده باید برای کار به استانهای دیگر بروند.

طرف حساب این کارگران و پیمانکار مورد نظر، خدمات اول مخابرات، که قبلا با این کارگران قرارداد داشته، دیگر در استان کرمان فعال نیست لذا از آنها خواسته شده به استانهای دیگر مثل کردستان ، ایلام و…. برای ادامه اشتغال به کار مراجعه کنند.

در اعتراض به این موضوع، این کارگران می‌گویند: ما پرسنل مخابرات استان کرمان هستیم و نباید تغییرات در چیدمان واسطه‌ها باعث شود که ما نتوانیم در محل سکونت خود کار کنیم.

اما این خیلی واضح است که با توجه به این که تغییر محل سکونت به استانهای دیگر مشکلات بسیاری را برای این دسته از کارکنان از قبیل تحصیل فرزندان و تهیه مسکن به وجود می آورد، این دسته از کارکنان شرکت مخابرات استان کرمان، همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند.

بنابه اخبار و گزارشات کارگری: 67 کارگر شرکت مخابرات بدلیل پیگیری مطالبات خود وهمکارانشان طی سال های ۹۵ و ۹۶ بقرار زیر از کار اخراج شده اند:

۱۳ نفر از مشهد
۱۵ نفر از استان مازندران
۳۷ نفر از استان کرمان
۱۱ نفر از استان لرستان
۴ نفر از استان کرمانشاه

بلاتکلیفی شغلی این کارگران معترض اخراجی شرکت مخابرات، علیرغم صدور رای بازگشت بکارشان، بدلیل شگردهای ضدکارگری شرکت مخابرات کماکان ادامه دارد.

یادآوری می شود که کارگران شرکتی‌های مخابرات اوایل مهر ماه امسال طی نامه ای سرگشاده خطاب به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اعتراض به اخراج ۶۷ نفر از همکاران معترضشان خواهان پایان دادن به بلاتکلیفی شغلی همکارانشان، تبدیل وضعیت و اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، شده بودند،‌ اما هیچ اقدامی صورت نگرفت و آنها همچنان در بلاتکلیفی بسر می برند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment