ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بستن ۶ استودیو و بازداشت ۲۱ تن از خوانندگان زیرزمینی در هرمزگان

بستن ۶ استودیو و بازداشت ۲۱ تن از خوانندگان زیرزمینی در هرمزگان

بستن استودیو ها
ایران – اجتماعی 

بستن ۶ استودیو و بازداشت ۲۱ تن از خوانندگان زیرزمینی در هرمزگان

علی اصغر عبادی نیک، رئیس پلیس امنیت عمومی استان هرمزگان از بازداشت ١٢ مرد و ٩ زن خواننده و پلمب ۶ استودیو غیر مجاز خبر داده است.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان هرمزگان، علی اصغر عبادی نیک، گفته است که ﻣﺄموران پلیس امنیت عمومی این استان با زیر نظر گرفتن فضای مجازی و شبکه های اجتماعی توانسته اند ۲۱ خواننده زیرزمینی را شناسایی و دستگیر و ۶ استودیو غیر مجاز را در بندرعباس تعطیل و پلمب کنند.

او در ادامه افزود: علت دستگیری این افراد که ٩ تن از آنها زن هستند، تولید و پخش مخفیانه ترانه ها و ویدیو کلیپهایی با محتوا و مضامین غیر اسلامی است. او همچنین اظهار داشته است که برخی از این ویدیو کلیپها که در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای پخش شده اند، به دور از ﺷﺅﻭﻧﺎﺕ اخلاقی و اجتماعیند.

اغلب دستگیرشدگان که با نام مستعار به خوانندگی می پرداخته اند، اظهار کرده اند که از ممنوع و غیر مجاز بودن فعالیت های خود، مطلع نبوده اند.

عبادی نیک تصریح کرد: ” این گونه اقدامات غیرمجاز به استناد مواد قانونی باعث اشاعه ضد فرهنگی و جریحه دار کردن عفت عمومی می‌شود که در این راستا ۶ استودیو غیرمجاز متعلق به متهمان شناسایی و پلمپ شد. “

موسیقی زیرزمینی مجموعه‌ای از سبک‌های موسیقی است که در استودیوهای خانگی به صورت مخفیانه و با مضامین اعتراض‌گونه تولید می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع موسیقی قابلیت جذب مخاطبان نخبه و صاحب اندیشه و همینطور عام و مردم عادی است.

قابل توجه اینکه حکومت که از پاسخگویی به عاجل‌ترین و ابتدایی ترین نیازهای اقتصای اجتماعی قشر جوان در کشور عاجز است بجای پرداختن به مشکلات واقعی جوانان، با حمله و هجوم به انواع مراسم جشن و موسیقی و بازداشت شرکت کنندگان و بعضأ نیز صدور احکام زندان و شلاق برای بازداشت شدگان، تلاش می‌کند کنترل کاملی بر خصوصی‌ترین زوایای زندگی مردم داشته باشد و به این ترتیب ناکارآمدی خود در کلان سیاستهای اقتصادی اجتماعی را بپوشاند و با ایجاد جو رعب و ترس و وحشت، جوانان را از مطالبه حقوق پایه‌ای خود باز دارد. اما بدون شک این دمل‌های چرکین بار دیگر و در جایی دیگر سرباز می‌کنند و ریش و ریشه مسبب انرا می سوزانند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment