ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بستن مسیر خط آهن قطار تهران – مشهد توسط کارگران معترض

بستن مسیر خط آهن قطار تهران – مشهد توسط کارگران معترض

مشهد
ایران – کارگری

بستن مسیر خط آهن قطار تهران – مشهد توسط کارگران معترض

‌بر اساس گزارشات رسیده، روز یک‌شنبه ۸ بهمن ‌ماه ۹۶ کارگران اعتصابی راه آهن شمال شرق (شرکت تراورس) در اعتراض به عدم پرداخت۴ ماه حقوق و حق بیمه دست از کار کشیدند و در راه آهن شاهرود تجمع کردند و در ادامه، از تردد  قطارهای تهران- مشهد جلوگیری کردند.

به گفته یکی از کارگران شرکت تراورس شمال شرق شاهرود: ۶۰۰ نفر از کارگران شرکت تراورس که در محدوده راه آهن شمال شرق از گرمسار تا آزادور، سنخاس مشغول به کار هستند با مشکل دریافت حقوق مواجه هستند و امروز در اعتصابی سراسری به صورت سراسری جلوی حرکت قطارها را به تهران، کرج و ناحیه زاگرس گرفتند.

در همین رابطه یکی دیگر از کارگران شرکت تراورس شمال شرق شاهرود گفت: هیچگونه امنیت کاری و حق هیچ اعتراضی نداریم، بارها شده است که مدیر شرکت با حالت تغیّر و عصبانیت با کارگران صحبت کرده است و در برابر حق و حقوق پرداخت نشده کارگران تنها پاسخ می دهد ” اخراج!!!، جایی بهتر سراغ دارید برید اونجا. “

روز دو‌شنبه۹ بهمن ‌ماه ۹۶  نیز کارگران شرکت تراورس راه‌آهن زنجان در اعتراض به پرداخت نشدن ۲ ماه حقوق خود با تجمع مقابل ساختمان تازه تأسیس راه‌آهن زنجان اعتصاب خود را آغاز کردند.

بنابر این گزارش در پی دستور فرماندار شاهرود که برای بررسی موضوع به محل تجمع کارگران رفته بود پلیس مستقر در راه آهن شمال شرق با برخوردی نامناسب از حضور خبرنگاران جلوگیری کرده است.

باید یادآوری کرد که تعداد کارگران این مجموعه در سال‌های اخیر به ‌شدت کاهش یافته است، بطوریکه از سال ۹۴ تا به امروز تعداد کارگران این شرکت از ۵۰۰ نفر به ۳۰۰ نفر رسیده است.

در طول دو سال گذشته کارگران این شرکت به دلیل عدم پرداخت حقوق و واریزی حق بیمه خویش بارها تجمعات اعتراضی برگزار کرده بودند اما هیچ پاسخی از هیچ مقام و مسئولی دریافت نکرده بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment