ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بستن جاده بوشکان در اعتراض به بی‌آبی توسط مردم شهر «کلمه» در دشتستان

بستن جاده بوشکان در اعتراض به بی‌آبی توسط مردم شهر «کلمه» در دشتستان

بستن جاده بوشکان
ایران – اجتماعی

بستن جاده بوشکان در اعتراض به بی‌آبی توسط مردم شهر «کلمه» در دشتستان

براساس گزارشات رسیده، روز دوشنبه ۱۲ شهریور۱۳۹۷، در اعتراض به کم آبی شدید مردم در شهر کلمه در دشتستان استان بوشهر؛ دست به تجمع اعتراضی زده و با سنگ‌های بزرگ و آتش زدن لاستیک اقدام به بستن جاده بوشکان کردند.

گفته می‌شود که با گذشت ۴۰ روز از استقرار تجهیزات حفر چاه در شهر کلمه، اما هنوز اقدامی صورت نگرفته و تجمع هفته پیش مردم مقابل خودروی استاندار نیز به نتیجه نرسیده است. در بخش بوشکان شماری از شهروندان شهر کلمه مقابل راه خروجی به سمت استان فارس تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مشکل کم‌آبی و عملی شدن قول‌های مسئولان شدند.

یادآوری می‌شود که دو هفته پیش نیز، گروهی از مردم شهر کلمه با تجمع در مسیر ورودی استاندار بوشهر که در سفر کاری برای افتتاح طرح های عمرانی به شهرستان دشتستان سفر کرده بود خواستار تامین آب شرب خود شدند.

در پاسخ به این تجمع اعتراضی مردم شهر کلمه، مسئولین شهر در جمع مردم، قول تامین اعتبار برای حفر چاه جدید در بخش بوشکان و حل مشکل تا دو ماه آینده را دادند. اما با گذشت یک هفته، اقدامی اجرایی از سوی شرکت آب و فاضلاب شهری برای حفر چاه نشده، در شرایطی که جانمایی و تامین اعتبار انجام شده است.

همین موضوع باعث خشم و اعتراض مردم شهرکلمه شده و برخی از اهالی شهر کلمه دست به تجمع اعتراضی زده و اقدام به بستن خروجی بخش بوشکان به سمت استان فارس کردند.

روز شنبه ۲ تیر  ۱۳۹۷ مردم دشتستان نیز در اعتراض به نداشتن ۵۵ روز آب، سه راه وحدتیه در این شهرستان را مسدود کرده بودند. وضعیت نامناسب آبرسانی در سراسر استان بوشهر جریان دارد و مردم نسبت به نبود آب شرب و بی‌کفایت مسئولین اعتراض دارند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment