ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > برگزاری دادگاه دو تن از هموطنان اهل شوش و تهدید آنها

برگزاری دادگاه دو تن از هموطنان اهل شوش و تهدید آنها

مرتضی موسوی - دادگاه
ایران – اجتماعی

 برگزاری دادگاه دو تن از هموطنان اهل شوش و تهدید آنها

بر اساس گزارشات دریافتی، روز شنبه ۴ آذر ماه؛ دادگاه تجدید پرونده دو تن از هموطنان اهل شوش از فعالین عرب برگزار می شود.

در ادامه این گزارش آمده است که؛ سیدمرتضی موسوی و جاسم چعب پیش از این به اتهام فعالیتهای مدنی و قومی به حبس محکوم شده بودند. این دو زندانی در زندان فجر دزفول محبوس بودند که به قید وثیقه بطور موقت آزاد شدند.

ولی  با یک پرونده سازی جدید وزارت اطلاعات دو شاکی خصوصی را به پرونده ایشان کشانیده و مجددا این دو زندانی را با پرونده جدید امنیتی به دادگاه کشانیده است.

یاد آوری می شود که چندی پیش جلسه دادگـاه مجدد این دو فعال مدنی عرب در دادگـاه انقلاب شهر شوش برگزار شد. جاسم چعب به دلیل اینکه در زندان فجر دزفول به مشکل اعصاب و روان دچار شده بود؛ قادر به حضور در جلسه دادگاه نبود و در دادگاه حضور نداشت.

اما رئیس دادگـاه انقلاب شهر شوش با فحاشی و توهین سیدمرتضی موسوی را متهم به شرکت در  فعالیتهای نظامی و ناامن کردن خوزستان از طریق اقدامات مسلحانه کرد. سیدمرتضی موسوی این اتهامات را شدیدا رد کرده و از رئیس دادگاه خواست که بدون شانتاژ و توهین و در چارچوب قانون وی را محاکمه کند.

بنابر اخبار منتشر شده قبلی؛ سیدمرتضی موسوی و جاسم چعب دو تن از فعالین عرب از اهالی محله احمدآباد شوش؛  در بهمن ماه سال ۹۵ توسط نیروهای اطلاعاتی دستگیر و مدت یک ماه در اطلاعات شهر اهواز در شرایط سخت تحت شکنجه و بازجویی بودند. این دو زندانی در مراحل شکنجه و بازجویی برای اعتراف کردن به اقدام نظامی تحت فشار قرار گرفتند. اما همچنان هر دو فعالیت نظامی را تکذیب و بارها در بازجویی و مراحل مختلف روند پرونده اعلام کردند که فقط فعالیتهای مدنی و قومیتی داشته اند.

دادگاه بعدی این دو فعال مدنی و زندانیان سیاسی سابق به روز شنبه ۴ آذر ماه موکول شده و برگزار می شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment