ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > برپایی تجمع اعتراضی معلمان حق‌التدریسی مازندران

برپایی تجمع اعتراضی معلمان حق‌التدریسی مازندران

معلمان تجمع

ایران – معلمان

برپایی تجمع اعتراضی معلمان حق‌التدریسی مازندران

شماری از معلمان حق التدریسی مازندران نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

روز یکشنبه ۱۹شهریور ماه، حدود ۱۰۰ نفرازمعلمان حق التدریسی استان مازنداران دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری تجمع کردند.
بنابه گزارشات رسیده، این تجمـع کنندگان خواستار تبدیل وضعیت حقوقی و ساماندهی خود شدند و اظهار داشتند: طبق مصوبه ای که دو سال قبل به استان ها ابلاغ شده، آموزش و پرورش استان مازندران باید نسبت به ساماندهی وضعیت نیروهای حق التدریس اقدام می کرد.
اما به گفته این معترضین، با گذشت دو سال از ابلاغ آن، هنوز مصوبه اجرا نشده است و آموزش و پرورش از بازنشستگان به جای نیروهای حق التدریس استفاده می کند.

گفتنی است که، حدود ۱۵ هزار نیروی حق التدریسی و نهضت سوادآموزشی در مازندران مشغول بکارند که خواهان تبدیل وضعیت هستند.

یادآوری می شود که جمعی از معلمان نهضت سوادآموزی و معلمان حق‌التدریسی از سراسر کشور در ماه خرداد امسال در مقابل مجلس تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.در این تجمع بیش از هزار نفر از معلمان قراردادی وزارت آموزش و پرورش با تجمـع در جلوی درب اصلی مجلس شورای اسلامی خواهان پیگیری مطالبات خود شده بودند.تجمـع کنندگان شعار می دادند : «۳۰هزار حق‌التدریس؛ استخدام استخدام» و خواهان استخدام شدن خود پس از سال‌ها سابقه کاری بودند.

این معترضان همچنین از دست‌اندرکاران کمیسیون آموزش و تحقیقات خواستند، تا برای لغو آزمون استخدامی معلمانی که سال‌ها سابقه کاری دارند، اقدام کنند.شماری  از معلمان نهضت سوادآموزی نیز در تجمعی مشابه خواستار رسیدگی به وضعیت استخدامی خود و تغییر شیوه پرداخت دستمزدشان شده بودند.آنها با بیان اینکه از سال ۹۱ تاکنون حق بیمه آنها واریز نشده، گفتند: مسئولان هیچ توضیحی در این رابطه به ما نمی‌دهند.
در این ۲ تجمع معلمانی از استان‌های البرز، قم، خراسان‌رضوی، تهران، مازنداران، خوزستان، قزوین و برخی استان‌های دیگر کشور نیز حضور داشتند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment