برخورد خشن مأموران و سکته قلبی پیرزن دستفروش - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > برخورد خشن مأموران و سکته قلبی پیرزن دستفروش

برخورد خشن مأموران و سکته قلبی پیرزن دستفروش

حمله و سکته پیرزن دستفروش

ایران – دستفروشان

برخورد خشن مأموران باعث سکته قبلی پیرزن دستفروش شد

بر اثر برخورد بد و خشونت آمیز ماموران شهرداری با پیرزن دستفروش و تحت این فشار‌ها این پیر زن زحمتکش دچارحمله قلبی شد.

روز پنجشنبه ۹ شهریور ماه ۹۶ ساعت ۱۱ صبح، در خیابان عباس آباد اراک خانم مسن دستفروشی که در حال فروش سبزی بود با برخورد خشن و بد ماموران شهرداری دچار حمله قلبي قرار شد.

شاهدین در صحنه نسبت به خشونت و بدرفتاری مامورین شهرداری دست به اعتراض زدند.

رفتارهای سرکوبگرانه ماموران شهرداری با دستفروشان درحالیست که آنان برای گذران زندگی خود در زیر خط فقر مجبور به این کار می شوند تا خرج مایحتاج زندگی خود را در حد بسیار کمی بدست بیاورند. اما دولت به جای کمک و ارائه راه حلهای مناسب برای این افراد آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و در مواردی حتی به قتل می رساند.

یادآوری می‌شود که در ۲۱مرداد۹۶ یعنی حدود ۲۰ روز قبل راننده وانت بار میوه فروش در قم بدست مأموران سدمعبر شهرداری قم به قتل رسید که موجب اعتراضات گسترده اقشار مختلف مردم در قم گردید.

همچنین انتشار گسترده تصاویر سیلی خوردن زن دستفروش فومنی در ماه های اخیر و ضرب و شتم دستفروشان و نقض حقوق آنها را فراموش نمی کنیم.

پیش از این نیز در سال گذشته شهروندان بارها شاهد برخوردهای خشن و ناشایست ماموران شهرداری اهواز برای جمع آوری بساط دستفروشان در این شهر بوده اند.

به نظر می رسد که این حوادث و حتی به قتل رسیدن کسبه جزء هم نتوانسته مانع ادامه رفتارهای خشن ماموران شهرداری در مواجهه با دستفروشان و تغییر رفتار غیرانسانی آنها شود.

حال با توجه به نرخ بالای بیکاری و حاشیه نشینی شمار زیادی از مردم، دستفروشی یکی از مشاغل رایج در این کلانشهر‌ها می باشد که در سال های اخیر بر ابعاد آن افزوده شده است. برخورد با دستفروشان نیز همیشه با قهر، آن هم در قالب تخریب و انهدام بوده است. اما چون این دستفروشان تحت فشار بیکاری و فقر چاره دیگری ندارند به همین دلیل بعد از مدتی، وضع به شکل سابق خود باز می گردد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment