ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۳۰۰۰ فرصت شغلی قربانی بدهی‌های شرکت راه‌آهن؛ بهانه، ارتقاء ایمنی

۳۰۰۰ فرصت شغلی قربانی بدهی‌های شرکت راه‌آهن؛ بهانه، ارتقاء ایمنی

راه‌آهن
ایران ـ کارگری

۳۰۰۰ فرصت شغلی قربانی بدهی‌های شرکت راه‌آهن ؛ بهانه، ارتقاء ایمنی

شرکت راه‌آهن اعلام کرده است که از رده خارج‌سازی ناوگان ریلی مسافری با هدف ارتقاء ایمنی انجام می‌شود. گویا دلیل اصلی این اقدام، نبود توان راه‌آهن در تامین دیزل به دلیل بدهی‌های بالاست که با اجرای این دستور خطر حذف ۳۰۰۰ فرصت شغلی وجود دارد‌.

سهم راه‌آهن از جابه‌جایی مسافر تا سال ۱۴۰۰ مطابق قانون برنامه توسعه ششم، باید به ۲۰٪ برسد یعنی باید حدود ۱۰٪ رقم فعلی جابه‌جایی مسافر که سالانه حدود ۲۰ میلیون نفر است، افزایش یابد‌. در حالی که به‌طور قطع، تحقق این هدف نیازمند افزایش تعداد ناوگان قطارهای مسافری است. اما اخیرا از سوی شرکت راه‌آهن، طرح از رده خارج‌سازی قطارهایی صادر شده که امکان بازسازی آنها و برگشت به مدار ریل وجود دارد‌.

در سه سال گذشته در چند نوبت واگن‌های بالای ۵۵ سال و در نوبت دیگر واگن‌های بالای ۴۵ سال شرکت‌های مسافری از ناوگان شرکت‌ها خارج شده‌اند و طبق دستور شرکت راه‌آهن شرکت‌ها باید نسبت به از رده خارج‌سازی واگن‌های ۳۵ ساله اقدام کنند‌.

در شرایطی که در پی اجرای این طرح، ۳۹۷ واگن مسافری از رده خارج شده‌اند، ظرفیت تولید شرکت‌های داخلی از جمله واگن پارس، ایریکو و‌. ‌. ‌. بسیار محدود است و به تازگی توانسته‌اند خط تولید خود را احیا کنند‌.

از سوی دیگر واردات واگن از خارج از کشور هم ممنوع است؛ بنابراین در شرایطی شرکت راه‌آهن شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی را برای از رده خارج‌سازی ناوگان خود تحت فشار قرار داده که امکان نوسازی یا جایگزینی و حتی بازسازی در فرصت معین شده، غیرممکن به نظر می‌رسد‌.

ممانعت از شفاف‌سازی اقدام شتاب‌زده راه‌آهن

گرچه براساس مصوبه دولت، شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی فرصت معین برای اجرای این طرح دارند، اما شرکت راه‌آهن برای از رده خارج‌سازی واگن‌های مسافری بالای ۳۵ سال، بسیار شتابزده عمل کرده است. گویا به غیر از این توجیه راه‌آهن که ارتقاء ایمنی دلیل اقدام به حذف بخشی از ناوگان ریلی کشورمان بوده است، اقدام شتابزده راه‌آهن، دلیل دیگری هم دارد که مسوولان نمی‌خواهند این دلایل شفاف‌سازی شود‌.

یکی از خبرگزاری‌ها در گزارشی آورده است‌: «فعالان صنعت حمل‌ونقل ریلی، مهم‌ترین دلیل اقدام عجولانه شرکت راه‌آهن برای اجرای این طرح را عدم توان راه‌آهن در تامین دیزل می‌دانند‌. شواهد حاکی از آن است که شرکت راه‌آهن به دلیل بدهی، امکان تامین دیزل برای ناوگان حمل‌ونقل ریلی را ندارد. بنابراین به بهانه ارتقاء ایمنی اقدام به حذف بخشی از ناوگان کرده است؛ در حالی که با وجود سرعت پایین در سیستم حمل‌ونقل ریلی کشورمان، این واگن‌ها از ایمنی لازم برخوردار هستند‌.»

موضوع مهم‌تر که گویا شرکت راه‌آهن از آن غافل مانده بحث از دست رفتن فرصت‌های شغلی با حذف این تعداد ناوگان است؛ به ‌طوری که با اجرای این طرح، ۶۰۰ واگن مسافری از شبکه سیر حذف می‌شود که با حذف این تعداد واگن خطر از دست رفتن ۳۰۰۰ فرصت شغلی وجود دارد‌. بنابراین اگر آنطور که گفته می‌شود این روزها مهم‌ترین دغدغه مسوولان کشور، ایجاد اشتغال است و ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی را هم بیکاری عنوان می‌کنند‌، آنها این تناقض را چگونه تفسیر می‌کنند.

با تعطیلی مدارس و گرم شدن هوا، تا چند روز دیگر سفرهای تابستانی آغاز خواهد شد و در حالی که یکی از ایمن‌ترین و ارزان‌ترین مدهای حمل‌ونقل برای انجام سفر، استفاده از قطار است، این اقدام راه‌آهن، منجر به اعتراض شرکت‌های حمل‌ونقل و کاهش عرضه بلیت برای سفرهای تابستانی شده است‌.

در این میان شنیده‌ها حاکی از آن است که در روزهای اخیر شرکت راه‌آهن به دلیل کمبود دیزل برخی قطارها را حذف و مسافران را وادار به کنسل کردن بلیت یا پذیرش بلیت سایر قطارها کرده است‌.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment