بانوی ایرانی قاضی دادگاه یک شهر آمریکا شد - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بانوی ایرانی قاضی دادگاه یک شهر آمریکا شد

بانوی ایرانی قاضی دادگاه یک شهر آمریکا شد

بانوی ایرانی قاضی دادگاه یک شهر آمریکا شد
ایران – گوناگون

بانوی ایرانی قاضی دادگاه یک شهر آمریکا شد

برای دومین بار در تاریخ جامعه ایرانیان آمریکا، یک بانوی ایرانی تبار با حکم فرماندار کالیفرنیا به عنوان قاضی دادگاه‌های شهر سانتا کلارا منصوب شده‌است. نهال ایروانی ثانی که در خلال سال‌‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ ریاست کانون وکلای ایرانی در آمریکا(IABA) مستقر در واشنگتن را به عهده داشته‌است، با حکم جری براون فرماندار ایالت کالیفرنیا از دوشنبه ششم ماه نوامبر ۲۰۱۷ فعالیت خود را در مجتمع دادگاهی سانتا کلارا آغاز کرد. خانم ایروانی دانش آموخته رشته وکالت از دانشگاه اسنتفورد(۲۰۰۱)، حقوق قضایی از دانشگاه سانتا کلارا(۱۹۹۳) و جرم شناسی از دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین(۱۹۹۰) است و پیشتر به عنوان معاون دادستان محلی در شهر سانتا کلارا به سیستم قضایی کالیفرنیا خدمت کرده بود.

خانم ایروانی همچنین در کمیته قضایی کانتی سانتا کلارا نیز عضویت داشته است که وظیفه آن بررسی صلاحیت نامزدهای قضایی (قاضی، دادستان، بازرس و سایر مقامات دادگاهی) و ارائه مشاوره به فرماندار ایالت برای انتصاب آنان است. نهال ایروانی از دوران دانشجویی به فعالیت‌‌های فرهنگی و دانشگاهی درباره ایران علاقه داشته و با اتحادیۀ امورعمومی‌ ایرانی‌آمریکایی (PAAIA) که مدعی فعالیت‌های فرهنگی و دانشگاهی برای نزدیکی فرهنگی ایران و آمریکاست همکاری داشته است. شهر سانتا کلارا بخشی از حومه شهر ایرانی نشین سن حوزه در شمال ایالت کالیفرنیا و در نزدیکی سانفرانسیسکو است و به دلیل مجاورت با «سیلیکون ولی» مرکز تجارت اینترنتی و فن‌آوری‌های اطلاعاتی جهان از اهمیت بالایی برخوردار است. شهرستان سانتا کلارا در جنوب منطقه خلیج سانفرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا، آمریکا واقع شده‌است و به دره سیلیکون هم مشهور است. این شهرستان که از ۱۵ شهر تشکیل شده است، در سال ۲۰۰۰ جمعیتی معادل ۱٬۶۸۲٬۵۸۵ نفر داشته‌است و مرکز آن شهر سن خوزه است.

قابل ذکر است که بانوان ایرانی در شرایطی در کشورهای غربی دارای رتبه‌های ممتاز علمی، ورزشی، هنری و شغلی هستند که در ایران خودمان محدودیتهای شدیدی به تمام مظاهر زندگی زنان اعمال می‌شود و زنان ایرانی از حق تحصیل در بسیاری رشته‌ها محروم هستند. باشد در آینده‌ای نزدیک و با تغییر اساسی ساختار حاکمیت ناکارآمد، زنان میهنمان از همه قید و بندها و محدویتها نجات یابند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment