ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > باقر نمازی ، شهروند ایرانی- آمریکایی، از زندان ایران راهی بیمارستان شد

باقر نمازی ، شهروند ایرانی- آمریکایی، از زندان ایران راهی بیمارستان شد

باقر نمازی و فرزندش
ایران – اجتماعی

باقر نمازی ، شهروند ایرانی- آمریکایی، از زندان ایران راهی بیمارستان شد

بر اساس گزارشات رسیده، باقر نمازی ، شهروند ۸۱ ساله‌ ایرانی- آمریکایی که برای نجات پسرش به ایران رفته ولی او هم دستگیر و راهی زندان شده بود، به دلیل بروز مشکلات فشار خون و ضربان قلب، به بیمارستان منتقل شده است.

روز چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه جرد گنسر، وکیل آقای نمازی و پسرش سیامک، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آقای باقر نمازی ساعات طولانی تحت بازجویی بوده، در مکانی بسیار نامناسب نگهداری شده و ساعاتی طولانی را در زندان انفرادی گذرانده است. »

بر اساس اطلاعات وکیل باقر نمازی ، وی ابتدا روز دوشنبه به بیمارستان اعزام شد اما آن بیمارستان دارای تجهیزات کافی نبود و به زندان بازگردانده شد و روز سه‌شنبه به بیمارستان دیگری در تهران فرستاده شد و اکنون تحت درمان قرار دارد.

آقای نمازی از زمان دستگیری خود، چهار بار راهی بیمارستان ‌شده است. او از فوریه  ۲۰۱۶/ بهمن ۹۴  به اتهام «جاسوسی» بازداشت شده است. این شهروند ایرانی- آمریکایی تمام اتهام‌های وارده را رد کرده است.
سال گذشته در شهریورماه با توصیه پزشکان دستگاه تنظیم ضربان قلب موسوم به «پِیس میکر» برای باقر نمازی نصب شد.

یادآوری می‌شود که آقای باقر نمازی ، از کارمندان سابق صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، در پی زندانی شدن پسرش سیامک در ایران، دو سال پیش برای ملاقات با او به تهران رفت اما بازداشت شد و هر دو آنها به اتهام همکاری با «دولت‌های خارجی متخاصم» به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.

علاوه بر آقای باقر نمازی و پسرش چند شهروند دیگر آمریکایی نیز هم اکنون در زندان‌های ایران به سر می‌برند. ژیائو وانگ، دانشجوی مقطع دکتری از دانشگاه پرینستون که برای تحقیق در ایران بوده، به اتهام «همکاری با دولت خارجی» به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment