ایران کارگر > گوناگون > باغ جادو با درختهای خارق‌العاده و یادآور سرزمین عجایب – کلیپ

باغ جادو با درختهای خارق‌العاده و یادآور سرزمین عجایب – کلیپ

ایران – اجتماعی

باغ جادو با درختهای خارق‌العاده و یاد آور سرزمین عجایب – کلیپ

باغ جادو محصول سالها تلاش و تحقیق و پشتکار بی نظیر آقای پرویز ملک زاده

یک محقق علوم باغی و گیاهی درهمدان با تجربه ای حاصل از سال‌ها تحقیق موفق به پرورش درختان پایه کوتاه در باغ خود شده و درختان میوه را با ارتفاعی حدود ۱۰ سانتی متر به بار نشانده است.

پرویز ملک زاده که با تلاش و پشتکار خود در تدبیری سخت باورانه، فعل خواستن و توانستن را در میان سنگلاخ هایی بی بهره از هر حیاتی، بر شاخ و برگ درختان باغ خود صرف کرده و با همتی مضاعف و بهره گیری از تجربیات ۴۵ سال تلاش در حوزه باغبانی، توانسته باغی را با نگاهی آموزشی و ترویجی در گوشه ای از اطراف شهر همدان بنا نهد که در آن انواع درختان میوه با ارتفاعی کمتر از ۱۰ سانت به بار بنشینند.

در این باغ کوچک جادویی بیش از ۵۰ نوع مختلف درختچه های پایه کوتاه میوه از آلبالو و هلو و انجیر گرفته تا بادام و گردو و سیب به ثمر نشسته و میوه های آن همچون محصول بوته های توت فرنگی برروی زمین نقش بسته است.

ملک زاده تجربیات گرانبهایی دارد و بسیاری از محققان علوم باغی و گیاهی در کشورهای اروپایی برای استفاده از تجارب او طی طریق کرده و هزینه هایی سنگین را متحمل می شوند تا با بازدید از باغ جادو و الهام گرفتن از ابتکارات و خلاقیت های این باغبان همدانی بتوانند توشه ای برگیرند.

باغ جادو در همدان با درختهای خارق‌العاده و  یاد آور سرزمین عجایب
باغ جادو در همدان با درختهای خارق‌العاده و یاد آور سرزمین عجایب

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment