ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > باز گرداندن آقای رضا شهابی ،فعال کارگری بعد از معاینات پزشکی به زندان اوین

باز گرداندن آقای رضا شهابی ،فعال کارگری بعد از معاینات پزشکی به زندان اوین

باز گرداندن آقای رضا شهابی ،فعال کارگری بعد از معاینات پزشکی به زندان اوین
ایران – کارگری

باز گرداندن آقای رضا شهابی ،فعال کارگری بعد از معاینات پزشکی به زندان اوین

فعال کارگری رضا شهابی ، صبح روز ۱۶ بهمن‌ماه از بند ۲۰۹ زندان اوین به بیمارستان اعزام شد.

روز دوشنبه ۱۶ بهمن آقای رضا شهابی، فعال کارگری، برای انجام معاینات پزشکی از بند ۲۰۹ اوین به بیمارستان اعزام شده است و پس از ساعاتی بار دیگر به اوین بازگردانده شد.

شهابی که از مردادماه در حبس به سر می برد، طی ماه های گذشته دو بار دچار سکته مغزی شده و نیازمند خدمات پزشکی تخصصی و بستری شدن در بیمارستان است؛ با این حال مقامات قضایی از آزادی وی خودداری می کنند. او از ۱۸ دی ماه رضا شهابی در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود.

آقای شهابی به خاطر رد درخواست آزادی بی‌قید و شرط خود اعلام اعتصاب غذا کرد و روز پنجم مهر در پی وعده‌های یک مقام امنیتی مبنی بر رسیدگی به خواسته هایش، پس از ۵۰ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد اما تا کنون اقدامی برای رسیدگی به پرونده وی نشده و همچنین از حق درمان نیز محروم مانده است.

رضا شهابی صبح روز هجدهم مردادماه برای سپری کرد باقیمانده حبس خود به زندان رجایی شهر مراجعه کرد اما به دلیل «غیبت» و همچنین اجرایی شدن «یک سال حبس در پرونده سال ٩٣ به اتهام تبلیغ علیه نظام»، مدت‌زمان حبس وی از سه ماه به هفده ماه افزایش یافته است.

از طرف دادستانی به خانواده این فعال کارگری اعلام شده است که وی باید تا ۱۸ دیماه ۹۷ در زندان باشد.

امروز پنج ماه از این محکومیت غیرقانونی به دلیل «غیبت» برای آقای شهابی اعمال شده در حالی که وی طی این مدت با تأییدیه پزشکی قانونی در مرخصی استعلاجی به سر می‌برده است.

یادآوری می‌شود که فعال کارگری، رضا شهابی که در روز ۲۲ خرداد سال ۸۹ بازداشت و به شش سال زندان محکوم شده بود، به دلیل ضرب و شتم مأموران امنیتی در زمان بازداشت و بازجویی، در دوره محکومیت دو بار تحت عمل جراحی (گردن و کمر) قرار گرفت و به دلیل وضعیت جسمی بسیار وخیم، مسئولان قضایی با تأییدیه پزشکی قانونی و اخذ وثیقه سنگین با مرخصی استعلاجی نامبرده برای مدت باقی‌مانده حبس موافقت نموده بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment