ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > باز هم شلیک به کولبران و جراحت یک کاسبکار زحمتکش و بازداشت ۵ کاسبکار دیگر

باز هم شلیک به کولبران و جراحت یک کاسبکار زحمتکش و بازداشت ۵ کاسبکار دیگر

شلیک به کولبران
ایران – کولبران

باز هم شلیک به کولبران و جراحت یک کاسبکار زحمتکش و بازداشت ۵ کاسبکار دیگر

درپی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی و مرزی در نزدیکی یک کولبر زحمتکش اهل سردشت روستای “دوله‌بی” زخمی گردید.
بنابر گزارشات رسیده ، روز شنبه ۱۱ آذرماه، یک کاسبکار کُرد به نام “ابراهیم” براثر شلیک مستقیم نیروهای انتظامی در نزدیکی روستای “دوله‌بی” از توابع سردشت به شدت زخمی شده است.
کاسبکار کُرد مجروج به‌ همراه شماری از کاسبکاران منطقه سردشت مورد تیراندازی نیروهای انتظامی قرار گرفته و پنج کاسبکار دیگر در این حادثه بازداشت شدندکه تاکنون هویت آنان مشخص نشده است. علاوه بر این درپی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی ١٧ راس اسب بارکش کاسبکاران نیز تلف شده‌اند.
از سوی دیگر، روز یکشنبه ۱۲ آذرماه، یک کولبر کُرد به نام “سمکو جلبی” اهل منطقه ترگور ارومیه درپی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی از ناحیه پا به شدت زخمی و جهت معالجه پزشکی به مراکز درمانی ارومیه منتقل شده است.

علاوه بر این و در همان روز نیز، نیروهای مرزی در مرز ماکو گروهی از کولبران کُرد را هدف قرار دادند که در نتیجه یک کولبر کُرد به نام “نوروز بادپا” به شدت زخمی شد.
این کولبر کُرد در نزدیکی روستای “بهلوله” مورد تیراندازی نیروهای مرزی قرار گرفته و جهت معالجه پزشکی به بیمارستان منتقل و هم‌ اکنون تحت مراقبت می‌باشد.

یادآوری می شود که علی‌رغم ادامه روند کشتار گسترده کولبران و کاسبکاران توسط نیروهای انتظامی و نیروهای مرزی و محکوم کردن این اقدام این نیروها  از سوی نهادهای بین‌المللی حقوق‌بشر، نهادهای مرتبط هیچ موضعی را از خود نشان نداده و در بیشتر موارد نهادها و مسئولان نظامی ، دستور شلیک مستقیم به کولبران و کاسبکاران زحمتکش و بیگناه را صادر می‌کنند.

مرگی که تنها با جان دادن کولبر یا کاسبکار پایان نمی‌یابد و تبعات آن همسر و فرزندان آنها را بیش از پیش در دامان مشکلات معیشتی و روانی، فرو می‌برد که تنها تصور آن خود رمانی تراژدیک و فاجعه‌ای انسانی می‌باشد که هر روزه در این جامعه روی می‌دهد و تکرار می‌گردد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment