ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > بازی کردن با جان مردم در جاده های مواصلات شهری

بازی کردن با جان مردم در جاده های مواصلات شهری

جاده های مواصلاتی تصادف

ایران – حوادث

بازی کردن با جان مردم در جاده های مواصلات شهری

پرونده مرگ جوانان زهکلوتی در جاده محور زهکلوت به دلگان استان سیستان وبلوچستان به علت خرابی پل ها و آبنماها همیشه باز است و در این میان سنگینی کفه فقدان استانداردهای لازم برای حفظ جان انسانها بیشتر از همه نقش دارد.

در بروز حوادث رانندگی سه عامل اصلی انسان، راه و خودرو نقش اساسی دارد .بر اساس تحقیقات انجام شده، آمار کشته شدگان ناشی از تصادفات وسایل نقلیه، یازدهمین علت مرگ در کشورهای در حال توسعه عنوان شده و بیشترین ضریب سنی در این مرگ و میرها مربوط به دوره سنی ۵ تا ۲۵ سال است.

براساس آمار موجود، سالانه ۸۰۰ هزار تصادف با مرگ ۱۹ هزار نفر در ایران به وقوع می پیوندد که به لحاظ مرگبارترین حوادث جاده‌ای، ایران در جایگاه نخست جهان قرار دارد.جاده دلگان-زهکلوت،تنها محور اصلی جنوب استان کرمان به استان سیستان وبلوچستان است که به دلیل موقعیت ارتباطی که دارد فاصله زمانی رسیدن مسافران شهرستانهای جنوب کرمان به برخی از شهرهای استان سیستان وبلوچستان را کوتاه‌تر کرده و از این رو مورد استقبال رانندگان قرار گرفته است. اما این جاده فاقد استانداردهای لازم برای حفظ جان مسافران است و متأسفانه به دلیل اهمال کاری و بهانه جویی‌های مختلف از سوی مسؤلین ذیربط برای حل مشکلات این محور، مسافرت در آن با بیم  بسیاری صورت می‌گیرد.

ماجرای پل های محور دلگان-زهکلوت حدفاصل روستای پنگ که بیش از دو دهه از عمر آنها بر روی حوزه استحفاظی  شهر رودبار از سمت دلگان سیستان و بلوچستان که بیشترین حجم ترافیک و رفت و آمد در این محور را به خود اختصاص داده است می گذرد، اما این پل ها در چند سال اخیر آبستن حوادث زیادی بوده که طی هفته های گذشته باعث جان باختن چندین نفر شده است.

مردم این خطه هر لحظه باید منتظر حادثه‌ایی جدید و دلخراش باشند؛ تصادفاتی که در این محور رخ می‌دهد به علت خراب بودن پل ها و آبنماها مرگبار است، و متأسفانه ماهانه عده قابل توجهی از همشهریان عزیزمان بر اثر اهمال در تامین استانداردهای لازم برای جاده های مواصلاتی و بروز تصادفاتی که به راحتی قابل پیشگیری هستند در این محور به کام مرگ فرو می‌روند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment