ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > انتظار برای دریافت معوقات مزدی بعد از بازگشت کارگران پلی‌اکریل به کارخانه

انتظار برای دریافت معوقات مزدی بعد از بازگشت کارگران پلی‌اکریل به کارخانه

کارگران
ایران – کارگری

 انتظار برای دریافت معوقات مزدی بعد از بازگشت کارگران پلی‌اکریل به کارخانه

بعد از نزدیک به یک سال وقفه، کارگران شرکت پلی‌اکریل اصفهان به کارخانه بازگشتند. این کارگران در انتظار دریافت معوقات مزدی خود هستند.

روز ۱۴ فروردین ماه قرار است بیمه بیکاری ‌بگیرانِ پلی‌اکریل اصفهان به کارخانه باز گردند.

مدیر منابع انسانی پلی‌اکریل اصفهان، در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته، نامه‌ای خطاب به پرسنلی که «هنوز بیمه بیکاری می‌گیرند» منتشر کرد و از آنها خواست، ۱۴ فروردین ماه به کارخانه بازگردند. به این ترتیب، امروز حدود سیصد کارگر باقیمانده نیز به سالن‌های تولید بازگشتند. باقی کارگران در آخرین ماه‌های سال گذشته به تدریج به کارخانه بازگشتند.

کارگران پلی‌اکریل می‌گویند: بخش اکریلیک کارخانه قرار است از امروز راه‌اندازی شود؛ پلی‌استر نیز از قبل از سال، با ظرفیت محدود شروع به کار کرده ‌است اما همچنان مشکل مواد اولیه دارد.

یکی دیگر از نگرانی های کارگران پلی‌اکریل «پرداخت معوقات مزدی» ‌آنها است. کارگرانی که از ابتدای سال گذشته (فروردین ۹۶) به بیمه بیکاری فرستاده شدند، هفت ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده مربوط به دستمزد سال ۹۵ دارند. عده معدودی نیز که سال ۹۶ را در کارخانه باقی ماندند، علاوه بر این هفت ماه معوقات، هر ماه مبلغ کمی به عنوان علی‌الحساب دریافت کردند و مابقی دستمزد خود را نگرفته‌اند.

کارگران پلی‌اکریل می‌گویند: امیدواریم مطالبات مزدی ما هرچه سریعتر پرداخت شود و علاوه بر آن، با تهیه مواد خام مورد نیاز، تولید با حداکثر ظرفیت از سر گرفته شود.

کارگران پلی‌اکریل از ابتدای سال گذشته با توقف موقت تولید، به بیمه بیکاری فرستاده شدند. این کارخانه مدتهاست زیر نظر هیات حمایت از صنایع قرار دارد و تسهیلاتی برای راه‌اندازی مجدد به آن اختصاص داده شده ‌است.

شرکت پلی اکریل اصفهان شامل کارخانه‌های پلی استر، اکریلیک یک، تاپس، GF، شرکت الیاف زاینده رود و یک نیروگاه است که از چهار سال پیش دچار مشکلات مالی جدی شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment