ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان در انتظار طولانی مدت وعده‌های مسئولان

بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان در انتظار طولانی مدت وعده‌های مسئولان

بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان
ایران ـ اجتماعی

بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان در انتظار طولانی مدت وعده‌های مسئولان

بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان که وعده پرداخت پاداش پانزده‌ماهه آنها از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، بعد از آخرین تجمع اعتراضی‌شان در روز یکشنبه ۱۴مردادماه ۱۳۹۷ در تهران مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان، همچنان بی‌پاسخ مانده است، نسبت به خلف‌وعده مسئولان در زمینه پرداخت پاداش پایان خدمت، معترض هستند.

شایان ذکر است که در ۱۴ مردادماه، در دیدار با مدیران سازمان برنامه‌ریزی، به این بازنشستگان معترض که در سال ۱۳۹۶ خدمت سی‌ساله‌شان به انتها رسیده، گفته شده بود که پاداش پایان خدمت‌شان بزودی پرداخت می‌شود. بعد از نزدیک به دو هفته که به این وعده عمل نشده است، آنها پیگیر مطالبات خود هستند.

بیشتر بخوانید: نگرانی‌بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان از عدم پرداخت پاداش‌شان در شرایط کاهش شدید نرخ تومان

حال، نمایندگان بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان به رسانه‌ها گفته‌اند: «مدیران سازمان مدیریت وعده دادند که به زودی معوقات ما را پرداخت کنند؛ آنها گفتند ۱۴ میلیارد تومان به دانشگاه فرهنگیان اختصاص می‌دهیم تا صرف پرداختِ پاداش پایان خدمتِ بازنشستگان ۹۶ شود؛ حتی نوبخت اعلام کرد همزمان با پرداخت قسط دومِ پاداش پایان خدمت فرهنگیان، پاداش پایان خدمت بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان نیز پرداخت می‌شود. حالا پنج روز است که قسط دوم را برای معلمان بازنشسته ریخته‌اند؛ اما ریالی به حساب ما واریز نشده است.»

آنها همچنین گفته‌اند: « بارها پیگیری کردیم؛ اما هنوز مشخص نیست علی‌رغم گذشت ۱۵ ماه از پیشینه بازنشستگی، چه زمان قرار است معوقات ما را بپردازند.»

این بازنشستگان که در گیرودار بحران ارزی و بی‌ارزش شدن تومان، نگران کاهش باز هم بیشتر قدرت خرید معوقات خود هستند، افزوده‌اند: « تا همین حالا نیز به اندازه کافی مطالباتِ ما بی‌ارزش شده‌است؛ اگر بیش از این تعلل کنند، دیگر چیزی از قدرت خریدِ معوقات ما باقی نمی‌ماند.»

وعده‌های داده شده به این بازنشستگان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور، مشابه وعده‌های دروغین سالیان گذشته به اقشار مختلف جامعه، از سوی دولت جمهوری اسلامی است. آنها می‌خواهند بدینوسیله با وقت‌گذرانی از گسترش اعتراضات اقشار مردم جلوگیری کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment