ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت ۶۵ زن و مرد در یک مهمانی تولد، چشمه‌ای دیگر از «حقوق شهروندی»

بازداشت ۶۵ زن و مرد در یک مهمانی تولد، چشمه‌ای دیگر از «حقوق شهروندی»

بازداشت ۶۵ زن و مرد در یک مهمانی تولد، چشمه‌ای دیگر از «حقوق شهروندی»
ایران – اجتماعی

بازداشت ۶۵ زن و مرد در یک مهمانی تولد، چشمه‌ای دیگر از «حقوق شهروندی»

۶۵ نفر از جمله ٢٧مرد و ٣٨ زن که اکثرا رابطه خانوادگی و زن و شوهری داشتند در یک مهمانی تولد در شهر مشهد بازداشت شدند. ضابطان قضایی مدعی شدند در این مأموریت “سه دبه بیست‌لیتری مشروبات الکلی” از یکی از اتاق‌های این خانه مسکونی کشف کردند.

یک مرد سال‌خورده که با راه‌اندازی یک کانال تلگرامی با عنوان ترویج فرهنگ، مهمانی برگزار میکرد در اقدام ضابطان قضایی، دستگیر شد.

موضوع از آنجا آغاز شد که شامگاه ششم بهمن‌ماه، اعضای یک ساختمان مسکونی در بولوار پیروزی مشهد با مرکز فوریت‌های پلیسی تماس گرفتند و گزارش از سر و صدای مهمانی یکی از همسایگانشان دادند.

برای بررسی این شکایت، تیمی از مأموران پلیس امنیت اخلاقی وارد عمل شدند و به محل مورد نظر مراجعه کردند.

صاحب خانه متهم پرونده ابتدا حاضر به همکاری با مأموران نشد اما مأموران طی هماهنگی تلفنی با مقام قضایی، دستور ورود به منزل را گرفته و به محل وارد شد.

با ورود ماموران، مشاهده شد که “ده‌ها زن و مرد در سنین مختلف” در محل حضور دارند. با اعلام این گزارش به مقام قضایی، ٢٧ آقا و ٣٨ خانم دستگیر شدند. ادعا شده که علاوه‌ بر این، ضابطان قضایی در این مأموریت “سه دبه بیست‌لیتری حاوی ۴٠ لیتر مشروبات الکلی و چند شیشه مشروبات خارجی” از یکی از اتاق‌های این خانه مسکونی کشف کردند.

افراد دستگیر شده به مرکز فرماندهی پلیس اطلاعات و امنیت اخلاقی خراسان‌ رضوی انتقال یافتند و پس از تشکیل پرونده، برای تحقیقات اولیه، به دادسرا منتقل شدند.

مرد شصت‌ساله که متهم اصلی پرونده است نیز در مواجهه با بازپرس شعبه ٢٠۶ دادسرای ناحیه ٢ مشهد با حالتی معترضانه گفت:‌ آقای قاضی! مگر شادی جرم است که ما را گرفته‌اند‌؟! ما در حال برگزاری جشن تولد برای دوستمان بودیم که مأموران دستگیرمان کردند.

وی در ادامه گفت: چند ماه پیش، یک گروه تلگرامی تحت عنوان شعر و ادبیات راه‌اندازی و دوستانم را در آن عضو کردم. این اولین باری نبود که اعضای گروه دور هم جمع می‌شدیم و مهمانی می‌گرفتیم.

او در ادامه افزود: آن شب قرار بود شب شعر برگزار کنیم اما یکی از دوستان که خانمی به هویت الهام است از من خواست جشن تولدش را در ادامه این مهمانی بگیرد. من نیز با درخواست وی موافقت کردم.

ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است. طی ۳۹ سال گذشته مردم و خانواده‌ها حتی در زندگی فردی و خصوصی در خانه‌هایشان هم از اعمال فشار و بگیر و ببند مأموران متعدد جمهوری اسلامی خلاصی نداشته‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment