ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت یک بازنشسته لشگری در حضور جمعی بازنشستگان در مقابل مجلس

بازداشت یک بازنشسته لشگری در حضور جمعی بازنشستگان در مقابل مجلس

بازداشت بازنشسته در جلوی مجلس
ایران – اجتماعی

بازداشت یک بازنشسته لشگری در حضور جمعی بازنشستگان در مقابل مجلس

طبق فراخوان داده شده، قرار بود تجمع بازنشستگان کشوری و لشکری در اعتراض به وضعیت معیشتی و صنفی خود روز یکشنبه ۸ بهمن در مقابل ساختمان مجلس در تهران برگزار گردد. این فراخوان بطور وسیع در فضای مجازی منتشر شده بود.
بدلیل وضعیت نامساعد جوی و پیش‌بینی بارش برف و باران در زمان تجمع، شنبه شب در آخر وقت برگزاری این تجمع از طرف بازنشستگان به حال تعلیق درآمد.

با توجه به اینکه خبر لغو تجمع در آخرین ساعات شنبه شب منتشر گردید برخی از بازنشستگان بخصوص بازنشستگان ساکن شهرستانها که قصد حضور در این تجمع را داشتند، از خبر تعلیق تجمع  مطلع نشدند.
برخی از بازنشستگان که روز شنبه از شهرستان به سمت تهران حرکت کرده بودند در مسیر بدلیل بارش برف سنگین، با مشکل مسدود بودن جاده‌ها مواجه شده و عملأ صبح یکشنبه که زمان اعلام شده تجمع بود به تهران نرسیدند.

در این میان جمعی از بازنشستگان تهرانی برای ادای احترام و استقبال از  بازنشستگانی که از لغو برنامه اطلاع نداشتند و از سایر نقاط به تهران رسیده بودند در مقابل مجلس حاضر شدند.  اگر چه این حضور به قصد برگزاری تجمع نبود اما با برخورد خشن نیروهای امنیتی روبرو شد.
بنا بر اخبار منتشر شده در فضای مجازی متاسفانه مأموران نیروی انتظامی و امنیتی یکی از معترضان بازنشستگان لشگری را با بی‌احترامی و به طرز زننده‌ای بازداشت نموده و با خود بردند

این امر باعث خشم و نارضایتی شدید جمعیت حاضر در صحنه شد.از وضعیت این هموطن بازنشسته بازداشت شده تا این ساعت خبری در دست نیست.
بازنشستگان اعلام کرده اند که در اولین فرصت برای دفاع از حقوق انسانی و صنفی خود این تجمع اعتراضی لغوشده را برگزار خواهند نمود.

لازم به ذکر است که برخورد اخیر نیروهای امنیتی، مورد اعتراض بازنشستگان در فضای مجازی قرار گرفته و بر موج نارضایتی آنها افزوده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment