بازداشت کشیش یوسف ندرخانی همراه با ضرب و شتم وی توسط نیروهای امنیتی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت کشیش یوسف ندرخانی همراه با ضرب و شتم وی توسط نیروهای امنیتی

بازداشت کشیش یوسف ندرخانی همراه با ضرب و شتم وی توسط نیروهای امنیتی

بازداشت کشیش یوسف ندرخانی
ایران – اجتماعی

بازداشت کشیش یوسف ندرخانی همراه با ضرب و شتم وی توسط نیروهای امنیتی

صبح روز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، تعدادی از ماموران امنیتی، با مراجعه به منزل اقدام به بازداشت کشیش یوسف ندرخانی کرده و وی را به دادگاه انقلاب رشت منتقل کردند. آقای ندرخانی پیش تر به حبس و تبعید محکوم شده بود با اینحال هیچ احضاریه ای برای اجرای حکم تا زمان بازداشت به دست او نرسیده بود.

صبح روز یکشنبه، ماموران امنیتی به منزل کشیش یوسف ندرخانی مراجعه کرده و پس از ضرب و شتم ایشان و فرزندشان، وی را بازداشت و به شعبه دو اجرای احکام دادگاه انقلاب رشت منتقل کردند.

یکی از نزدیکان خانواده آقای ندرخانی گفت: «صبح امروز ماموران لباس شخصی به منزل یوسف ندرخانی رفته و با ضربات پا به درب منزل سعی می کنند آنرا بشکنند و وارد منزل ایشان شوند، پس از اینکه پسر آقای ندرخانی درب را باز می‌کنند با استفاده از شوکر الکتریکی پسر آقای ندرخانی را به زمین می‌زنند و بعد از ورود به خانه در حضور همسر و فرزند دیگر آقای ندرخانی ایشان را با استفاده از شوکر و به همراه ضرب و شتم به زمین می‌زنند و نهایتا با خود می‌برند. پس از پیگیری خانواده آقای ندرخانی به ایشان گفته‌اند که قرار است امشب آقای ندرخانی را به زندان اوین تهران منتقل کنند.»

این منبع نزدیک به خانواده کشیش ندرخانی افزود: «حمله نیروهای لباس شخصی در حالی صورت گرفت که پیش از این آقای ندرخانی هیچ احضاریه‌ای که او را بر معرفی به اجرای احکام فرا بخواند دریافت نکرده بود.»
سال گذشته جلسه آخر دادگاه رسیدگی به اتهام کشیش یوسف ندرخانی و سه نوکیش مسیحی دیگر به نام‌های محمد علی مسیب زاده معروف به یاسر، محمدرضا امیدی معروف به یوهان و زمان فدایی معروف به صاحب طی اخطاریه قبلی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب شهر تهران به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شده بود.
در تاریخ ۳ تیرماه ۱۳۹۶، وکیل متهمان رای صادره از سوی قاضی احمدزاده در این پرونده را  رویت کرده بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment