بازداشت کاوه مدنی معاون بین الملل سازمان محیط زیست - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت کاوه مدنی معاون بین الملل سازمان محیط زیست

بازداشت کاوه مدنی معاون بین الملل سازمان محیط زیست

کاوه مدنی معاون بین الملل سازمان محیط زیست
ایران – اجتماعی

بازداشت کاوه مدنی معاون بین الملل سازمان محیط زیست

در پی مرگ مشکوک کاووس سید امامی یکی از این بازداشت‌شدگان اخیر و فعال محیط زیست، گزارش‌های متناقضی درباره بازداشت کاوه مدنی پس از موضوع بازداشت چند فعال محیط زیست مطرح شده است.

محمود صادقی نماینده مجلس، روز یکشنبه ۲۲ بهمن، در توئیتر خود نوشت که در جریان پیگیری موضوع مرگ کاووس سید امامی، استاد دانشگاه امام صادق و فعال محیط زیست، در زندان، متوجه شده که کاوه مدنی، معاون بین الملل، نوآوری و مشارکت اجتماعی- فرهنگی سازمان حفاظت محیط زیست، نیز روز شنبه ۲۱ بهمن، بازداشت شده است.

او در ادامه می‌گوید: «در پی تماسی با کلانتری (رئیس سازمان حفاظت محیط زیست)، ایشان گفتند که آقای مدنی نیز بازداشت شده‌اند. »

در پاسخ به این سوال که آیا دلیل بازداشت آقای مدنی دو تابعیتی بودن ایشان ‌است، او می‌گوید: «استعلام‌های لازم درباره این فرد انجام شده و به نظر نمی‌رسد مشکل خاصی در این زمینه وجود داشته باشد. »

آقای کاوه مدنی، استاد دانشگاه امپریال کالج لندن، در شهریور ماه به عنوان معاون سازمان محیط زیست انتخاب شد.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست می‌گوید، آقای مدنی در عالی‌ترین مجمع محیط زیست سازمان ملل متحد که بین روزهای ١٣ تا ١٥ آذرماه سال جاری در نایروبی برگزار شد، به عنوان نائب رئیس سومین مجمع محیط زیست ملل متحد به نمایندگی از گروه آسیا و اقیانوسیه، انتخاب شد و به عضویت هیئت رئیسه سومین مجمع محیط زیست ملل متحد درآمد.

در رابطه با این سری از بازداشت‌ها در رابطه با فعالان محیط زیست، غلامحسین اسماعیلی، رئیس دادگستری استان تهران، روز یکشنبه اعلام کرد که ممکن است در این پرونده افراد جدیدی بازداشت شوند.

وی گفت: «جمعی از کسانی که اطلاعاتی را جمع‌آوری کردند و به بیگانگان می‌دادند، شناسایی شدند و برخی‌ها دستگیر شدند و برخی‌ها هم ممکن است، در آینده دستگیر شوند. پرونده در مرحله اولیه است و جزییات قابل بیان نیست. »

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment