ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت پریسا رفیعی و احضار میکائیل قلی‌راد به دادگاه

بازداشت پریسا رفیعی و احضار میکائیل قلی‌راد به دادگاه

بازداشت
ایران ـ اجتماعی 

بازداشت پریسا رفیعی و احضار میکائیل قلی‌راد به دادگاه

براساس گزارش رسانه‌‌ها، پریسا رفیعی، فعال صنفی و دانشجوی هنرهای زیبا در دانشگاه تهران عصر روز یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ در مقابل درب قدس دانشگاه تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. همزمان میکائیل قلی‌راد از دانشجویان بازداشت شده حوادث اخیر که با تودیع وثیقه آزاد شده بود، صبح همان روز جهت دفاع از اتهامات وارده خود از جمله برهم زدن نظم عمومی و شرکت در تجمعات غیر قانونی در شعبه ۱۱۷۱ دادگاه انقلاب تهران حضور یافت.

بر پایه این گزارش، پریسا رفیعی فعال صنفی و دانشجوی هنر های زیبا دانشگاه تهران عصر روز یکشنبه ۶ اسفندماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
از کیفیت و اتهامات وارده منجر به بازداشت این شهروند علی‌رغم پیگیری های نزدیکان وی اطلاعی حاصل نشده است.

در گزارش دیگری آمده است که میکائیل قلی‌راد از دانشجویان بازداشت شده وقایع دی‌ماه اخیر که با تودیع وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه موقتا از زندان اوین آزاد شده بود، ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ برای دفاع از اتهامات خود در شعبه ۱۱۷۱ دادگاه انقلاب تهران حضور یافت.
از جمله اتهامات وی، برهم زدن نظم عمومی و شرکت در تجمعات غیرقانونی عنوان شده است.

بازداشت گسترده دانشجوبان عضو شوراهای صنفی دانشگاه تهران در پی «اعتراضات دیماه» پس از اتمام جلسه مشترک فعالان دانشجویی با رئیس زندان در خصوص دانشجویان بازداشت شده وقایع اخیر صورت گرفت.
خبرگزاری‌ها از بازداشت دست‌کم ۱۴ دانشجوی دانشگاه تهران  خبر داده بودند.

در اعتراضات اخیر که بعضا با عنوان «اعتراضات دیماه» از آن یاد میشود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشـت و مورد بازجویی قرار گرفتند.
طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۳۰ تن کشته شدند، بر اساس اعلام منابع رسمی اعتراضات در بیش از ۱۰۰ شهر برگزار شد، بیش از ۸ هزار نفر از جمله حداقل ۱۰۰ دانشجو نیز بازداشـت شدند.

برخی از بازداشت‌شدگان با تودیع وثیقه و تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتیها اطلاع دقیقی در دست نیست. تعدادی از بازداشت‌شدگان نیز در زندان با اعلام اینکه خودکشی کرده‌اند، وادار به مرگ شده‌اند. آخرین نمونه از این دست کشته شدن طالب بسطامی در زندان ایلام می‌باشد. روز یکشنبه ۶ اسفند اداره اطلاعات ایلام خبر جان باختن طالب بسطامی را به خانواده وی اطلاع داده اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment