ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت و شکنجه توران مهربان دانشجوی دختر دانشگاه ارومیه

بازداشت و شکنجه توران مهربان دانشجوی دختر دانشگاه ارومیه

توران مهربان
ایران – اجتماعی 

بازداشت و شکنجه توران مهربان ، دانشجوی دختر دانشگاه ارومیه

به نقل از سایت هەنگاو: نیروهای ادارە اطلاعات ارومیە یک دختر دانشجو  به نام توران مهربان را بعد از دستگیری مورد ضرب و شتم قرار دادە و شکنجە کردەاند.

بنابر تایید یکی از اعضای خانوادە توران مهربان ، مادر وی روز شنبە در بازداشتگاه ادارە اطلاعات با ایشان ملاقات کردە و توران ضرب و شتم خود را تایید کردە است.

خانم توران مهربان دانشجوی دانشگاه نازلوی ارومیە می باشد کە روز دوشنبە ١١ دی ماه از سوی نیروهای امنیتی ارومیە بە اتهام شرکت در تجمعات اعتراضی این شهر در اعتراض بە فساد اقتصادی و حکومتی بازداشت شدە بود.

یادآوری می‌شود که هفته گذشته در جریان تظاهرات سراسری مردم، نیروهای وزارت اطلاعات سه دانشجوی دانشگاه نازلوی ارومیه، دانشگاه رازی کرمانشاه و پیام‌نور سنندج را به جرم شرکت در اعتراضات مردمی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده بودند.

یک دانشجو در دانشگاه پیام ‌نور سنندج به نام «محرم صابری» فرزند رضا از اهالی بیجار به اتهام «تحریک دانشجویان برای شرکت در اعتراضات مردمی» از سوی اداره‌ی اطلاعات این شهرستان بازداشت شده بود.

روز دوشنبه ۱۱ دی‌ هم، یک دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه به نام «لقمان ویسی» دانشجوی مقطع کارشناسی حسابداری از اهالی شهرستان ثلاث باباجانی در اعتراضات مردمی از سوی نیروهای اطلاعات بازداشت شده بود.

علاوه بر این و همزمان با این دستگیری ها، اداره‌ی آموزش دانشگاه ارومیه، دانشجویان را تهدید کرده بود که در صورت حضور در اعتراضات مردمی از ادامه‌ی تحصیل محروم خواهند شد و حراست دانشگاه هم جهت کنترل تجمعات، چند تن از فعالان دانشجویی را احضار کرده بود.

بنابر خبر دیگری سە دانشجوی دیگر از سوی نیروهای امنیتی در شهر شیراز بە اتهام شرکت در تجمعات اعتراضی این شهر بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل شدەاند.

هویت این دانشجویان بە شرح زیر می باشد؛
١ـ حسام رشید زادە، دانشجوی مدیریت بازرگانی و اهل بوکان
٢ـ کورش حقیقی، دانشجوی رشتە عمران و اهل بوکان
٣ـ شمال خسروی دانشجوی رشتە عمران و اهل سقز

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment