ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت و انتقال خانم مریم کلنگری ۶۵ ساله با واکر به زندان اراک

بازداشت و انتقال خانم مریم کلنگری ۶۵ ساله با واکر به زندان اراک

بازداشت و انتقال خانم مریم کلنگری ۶۵ ساله با واکر به زندان اراک
ایران – اجتماعی

بازداشت و انتقال خانم مریم کلنگری ۶۵ ساله با واکر به زندان اراک

خانم مریم کلنگری ۶۵ ساله در تاریخ ۲۳ دیماه سال جاری توسط ماموران اجرای احکام، بازداشت و به زندان مرکزی اراک منتقل شد. وی پیشتر در دادگاهی به تحمل ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

سه عضو دیگر خانواده کلنگری به نامهای بیژن کلنگری و مجتبی و مقداد فولادی هر یک به تحمل سه سال حبس محکوم شده‌اند. خانواده کلنگری از جمله خانواده های بازماندگان قتل عام زندانیان سیاسی در دهه شصت هستند.

به گزارش یک منبع مطلع،” ماموران به منزل خانم کلنگری در اراک وارد شدند و وی را علیرغم مریضی و وضعیت به شدت نامساعد پزشکی که داشت، برای اجرای حکم با واکر به زندان مرکزی اراک منتقل کردند. “

همان منبع اضافه می‌کند: ” خانم کلنگری پیشتر به اتهام تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب اراک به تحمل ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. این شهروند اراکی مبتلا به بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی و ریوی، آرتروز و پوکی استخوان شدید استن و تحمل شرایط زندان برای او بسیار دشوار است. “

این منبع در رابطه با شرایط خانم کلنگری گفت: ” با وجود تاکید رییس زندان اراک بر عدم وجود امکانات لازم برای نگهداری خانم کلنگری و همچنین تاکید پزشکی قانونی مبنی بر عدم تحمل شرایط زندان به دلیل مشکلات متعدد جسمی هنوز مقامات از آزادی وی خودداری میکنند. “

باید یادآوری کنیم که در تاریخ ۴ مرداد ۱۳۹۶، برادر خانم مریم کلنگری آقای بیژن کلنگری ۶۰ ساله (بازنشسته) از زندانیان سیاسی سابق دهه شصت و دو فرزند خانم کلنگری به نامهای مجتبی فولادی، ۴۰ ساله (لیسانس حسابداری) و مقداد فولادی، ۳۵ ساله (لیسانس مدیریت) توسط اداره اطلاعات اراک بازداشت و پس از طی مراحل مختلف ابتدا هر کدام به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

اما پس از اعتراض آنها به حکم صادره، این حکم توسط دادگاه تجدید نظر استان مرکزی به ۳ سال حبس برای هر یک از این شهروندان به اتهام اجتماع تبانی علیه امنیت ملی کاهش یافت.

همچنین در این گزارش آمده که منازل این سه شهروند اراکی مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت و بعضی از لوازم آنان همچون لب تاپ و تلفن های دستی آنان نیز ضبط شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment