ایران کارگر > بیانیه‌ها > بازداشت مظفر صالح نیا در سنندج به تلافی از خروش اعتراضات اخیر

بازداشت مظفر صالح نیا در سنندج به تلافی از خروش اعتراضات اخیر

بازداشت مظفر صالح‌نیا

ایران – کارگری

بازداشت مظفر صالح نیا در سنندج به تلافی از خروش اعتراضات اخیر

به تلافی از خروش اعتراضات اخیر، مظفر صالح نیا در سنندج بازداشت شد و دادستانی تهران تهدید به ضبط وثیقه جعفر عظیم زاده نمود

بدنبال دستگیری آقای مظفر صالح‌نیا فعال کارگری و عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و فشار بر وثیقه‌گذار جعفر عظیمی به منظور بازداشت این فعال کارگری و دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه با صدور یک اطلاعیه اقدامات فوق‌الذکر را محکوم کرده و  خواستار آزادی بلادرنگ همه فعالین زندانی و توقف فشار بر جعفر عظیم زاده و سایر فعالین کارگری شده است.

متن اطلاعیه انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه بشرح زیر می‌باشد.

به تلافی از خروش اعتراضات اخیر، مظفر صالح نیا در سنندج بازداشت شد و دادستانی تهران تهدید به ضبط وثیقه جعفر عظیم زاده نمود

بعد از ظهر روز سه شنبه ۴ مهر همزمان با گسترده تر شدن اعتراضات در همه سطوح جنبش کارگری، بویژه اعتراضات شهری نسبت به کشتار کولبران مرزی، اعتراضات به فشار بر زندانیان و احضار و بازداشت فعالین کارگری و معلمی و …..، دستگاه امنیتی سنندج مظفر صالح نیا عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و از فعالین کارگری و اجتماعی این شهر را بازداشت نمود و همان روز دادستانی تهران طی ابلاغیه ای مهلت ۱۰ روزه ضبط وثیقه در صورت عدم مراجعه جعفر عظیم زاده به دادستانی برای سپری کردن مدت باقیمانده دوره محکومیتش داده است .

یورش و بلافاصله عقب نشینی های دستگاه های مرتبط با سرکوب در مقابله با جنبش کارگری که امروز به یک کشمکش هر روزه تبدیل شده است، بیش از هر چیز گویای تقویت توازن قوای بخش های مختلف جنبش کارگری است که زد و خوردهای میان خود و مدافعان شرایط موجود را تا این حد شدت بخشیده و فاصه زمانی تغییرموقعیت ها و افت و خیزهای طرفین را به میزان چشمگیری کاهش داده است. به طوری که نیروی انتظامی شهر اراک مجهز به مدرن ترین ابزار سرکوب یک روز به اصطلاح مقتدرانه کارگران معترض کارخانه های آذرآب و هپکو که ماه ها حقوق نگرفته بودند را زیر لگد می گیرد و خونین و مالین می کند، اما چند روز بعد از همان کارگران که کوتاه نمی آیند و به اعتراض خود ادامه می دهند، به ناچارعذرخواهی می کند. دستگاه قضائی و امنیتی تحت فشار اعتراضات کارگری و اجتماعی بهنام ابراهیم زاده را آزاد می کند ولی به تلافی مظفر صالح نیا  را بازداشت و تهدید به ضبط وثیقه جعفر عظیم زاده می کند. و این اتفاقات طی حدود ۱۰ روز به وقوع می پیوندد.

بی تردید ادامه بازداشت مظفر صالح نیا و تشدید فشار بر جعفر عظیم زاده بر شدت اعتراضات جاری نسبت به سرکوب کارگران و احضار و تعقیب و بازداشت فعالین خواهد افزود.

مظفر صالح نیا و همه فعالین زندانی فورا باید آزاد شوند و تهدید و فشار بر جعفرعظیم زاده و بقیه فعالین باید متوقف گردد.

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه     ۹۶/۵/۷

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment