ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت غیر قانونی خانم میترا بدرنژاد زهدی شهروند بهایی در اهواز

بازداشت غیر قانونی خانم میترا بدرنژاد زهدی شهروند بهایی در اهواز

بازداشت
ایران – اجتماعی

بازداشت غیر قانونی خانم میترا بدرنژاد زهدی شهروند بهایی در اهواز

بر پایه خبر دریافتی، روز شنبه ۱۲ اسفندماه خانم میترا بدرنژاد زهدی شهروند بهایی ساکن شهرستان اهواز، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از تفتیش کامل منزلش به مکان نامعلومی منتقل شد.

گزارش رسیده حاکی است که روز شنبه ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۶، یک شهروند بهایی ساکن شهرستان اهواز به نام “میترا بدرنژاد زهدی” توسط ماموران وزارت اطلاعات شهرستان اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
آنطور که در این گزارش به آن اشاره شده است در زمان بازداشت خانم بدر نژاد، منزلش بطور کامل تفتیش شده و لوازمی از قبیل لب‌تاپ و کتاب‌های او نیز توسط نیروهای امنیتی ضبط شده است.

ماموران امنیتی به وی گفته‌اند که حکم بازداشتش توسط دادگاه انقلاب اهواز صادر شده است.
گفتنی است که از زمان بازداشت این شهروند بهایی اطلاعی از وضعیت وی حاصل نشده است.
همچنین لازم به یادآوری است که در ادامه افزایش فشار برجامعه بهاییان ایران، در تازه ترین اقدام چهار تن از شهروندان بهایی به نام های “دری امری، می خلوصی، ساقی فدایی و شایان تفضیلی” در شعبه سوم دادگاه انقلاب مشهد هرکدام به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم شدند.

شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از ۳۰۰ هزار نفر بهایی وجود دارد؛ اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به‌صورت سیستماتیک نقض شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment