ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بازداشت غیرقانونی معلم آزاده محمود بهشتی لنگرودی

بازداشت غیرقانونی معلم آزاده محمود بهشتی لنگرودی

محمود بهشتی

ایران – فعالین مدنی

بازداشت غیرقانونی معلم آزاده محمود بهشتی لنگرودی

معلم آزاده محمود بهشتی لنگرودی ظهر روز سه شنبه ۲۱ شهریور ماه ۹۶درمنزل مسکونی خود توسط ماموران دادستانی بازداشت شد.

ششم شهریور ماموران دادستانی در تماس تلفنی با محمود بهشتی لنگرودی خبر داده‌ بودند که دستور ضبط وثیقه‌اش صادر شده است و او پس از ابلاغ کتبی حکم، ۱۰ روز برای مراجعه به دادستانی فرصت دارد.

بهشتی لنگرودی این حکم را غیرقانونی خوانده و گفته بود در موعد مقرر به دادستانی مراجعه می‌کند اما با پای خود به زندان باز نخواهد گشت.
این فعال صنفی اعلام کرده بود: «در صورت بازگشت به زندان، اعتصاب غذا قطعی است. نه به این دلیل که تحمل زندان برایم سخت است، خیر. اما سکوت در برابر ظلم برایم واقعا سخت است.»
شایان ذکر است که بازگرداندن بهشتی لنگرودی به زندان در ادامه روند دستگیری تعدادی دیگر از فعالان صنفی است.محمود بهشتی لنگرودی در خرداد سال گذشته در پی اعتصاب غذا از با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.دادستانی در پی دستگیری اسماعیل عبدی حکم جلب بهشتی لنگرودی را نیز صادر و به وکیل او نشان داده است.

محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان، نخستین بار در انتخابات سال ۱۳۸۸ بازداشت شد.

وی در سه دادگاه درسالهای ۸۵و ۸۹ و ۹۴ به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی وخارجی و تبلیغ علیه نظام از سوی قاضی صلواتی و مقیسه مجموعا به ۱۴ حبس محکوم شده که شامل ۴سال تعلیقی ، ۵سال تعزیری و ۵ سال حکم بدوی است.

محمود بهشتی ۲
جعفر عظیم‌زاده – محمود بهشتی لنگرودی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌- اسماعیل عبدی

آقای محمود بهشتی معلم آزاده و زحمتکش و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران، که پس از مدتها فشار زندان و احکام غیرقانونی زندان و اعتصاب غذا در سه نوبت، سال گذشته تحت عنوان مرخصی و برای درمان به قید وثیقه از زندان آزاد شده بود نهایتأ در بهمن سال ۱۳۹۵ بدلیل بیماری و وضعیت وخیم جسمی از طرف دادستانی به او ابلاغ شد که دیگر به دادستانی و زندان مراجعه نداشته باشد و از طرف دادستانی هم پیگردی نخواهد بود. اما در روزها و هفته های اخیر بگفته وکیل او مجددأ حکم جلب او صادر شده است و همزمان مراجعاتی هم از دادستانی به منزل مسکونی وی صورت گرفته است.

بدنبال این مراجعات غیر قانونی آقای بهشتی روز دوشنبه۶ شهریور ۹۶ نامه ای را خطاب به افکار عمومی منتشر کرد.

متن نامه آقای بهشتی خطاب به افکار عمومی

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment