ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت شاعر آزاده حسین باقری در ادامه بازداشتهای غیرقانونی در ملکشاهی ایلام

بازداشت شاعر آزاده حسین باقری در ادامه بازداشتهای غیرقانونی در ملکشاهی ایلام

بازداشت شاعر آزاده حسین باقری
ایران – اجتماعی

  بازداشت شاعر آزاده حسین باقری در ادامه بازداشتهای غیرقانونی در ملکشاهی ایلام

نیروهای اطلاعاتی به منزل شخصی این شاعر یورش برده و او را به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی و توهین به مقدسات نظام” بازداشت کرده‌اند.

بنابر گزارشات رسیده، روز یکشنبه بیست و چهارم دی‌ماه، شاعر  آزاده “حسین باقری” متخلص به “ژاکان باران” ٣٦ ساله از سوی نیروهای وزارت اطلاعات در ملکشاهی ایلام بازداشت شد.
یک منبع آگاه در همین رابطه گفت، نیروهای اطلاعاتی به منزل شخصی این شاعر یورش برده و او را به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی و توهین به مقدسات نظام” بازداشت کرده‌اند.
باید یادآور شد که به همین منظور، روز یکشنبه دهم دی‌ماه، رییس کل اطلاعات سپاه پاسداران ایلام، این شاعر را تهدید به بازداشت کرده بود.
تهدید ژاکان باران از سوی اطلاعات سپاه پاسداران ایلام به دلیل دعوت از مردم برای شرکت در اعتراضات سراسری مردم بوده است.

وی گفت: رئیس اطلاعات سپاه پاسداران، اطلاعیه این شاعر آزاده را برای دعوت از مردم برای شرکت در اعتراضات سراسری مردم را اطلاعیه‌ای علیه نظام و تحریک مردم به خشونت قلمداد کرده است.
قبل از این نیز در تاریخ بیست و پنجم آذرماه سال جاری، نیروهای لباس شخصی وابسته به اداره اطلاعات ایلام به منزل شخصی این شاعر شریف یورش برده و پس از تفتیش منزل، اقدام به بازداشـت او کرده بودند.

نیروهای اطلاعاتی امنیتی از روز هفتم دی‌ماه بازداشـت شهروندان معترض را در شهرهای مختلف در سراسر کشور آغاز کردند و تا زمان انتشار این خبر بازداشـت حداقل ۳۷۰۰ هزار تن از سوی مقامات جمهوری اسلامی تأیید شده است.  این در حالی است که آمار واقعی بازداشـت شدگان بسیار بیشتر از این است.

بنابر خبرهای دریافتی،  بسیاری از این بازداشت شدگان از حق دسترسی به وکیل محروم بوده و تحت انواع فشارها برای اعترافات تلویزیونی هستند.
از سوی دیگر اخبار کشته شدن تعدادی از این بازداشت شدگان در زندان های مختلف نیز تا کنون منتشر شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment