ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بازداشت سه تن از فعالین کارگری در خوی، آبادان و اصفهان طی هفته گذشته

بازداشت سه تن از فعالین کارگری در خوی، آبادان و اصفهان طی هفته گذشته

بازداشت فعالین کارگری
ایران – کارگری

بازداشت سه تن از فعالین کارگری در خوی، آبادان و اصفهان طی هفته گذشته

طی هفته گذشته نیروهای اطلاعاتی امنیتی شهریار گلوانی، محمد بم و مهرزاد اصفهان پور را در شهرهای خوی، آبادان و اصفهان بازداشت کرده‌اند.
۱۴دی ‌ماه، آقای شهریار گلوانی، نویسنده، مترجم و منتقد ادبی، در منزل شخصی خود در شهرستان خوی بازداشت شده و تا زمان انتشار این خبر اطلاعی از وضعیت او به دست نیامده است.
آقای شهریار گلوانی از فعالین شناخته ‌شده فرهنگی در شهرستان خوی است و با نشریات محلی و سراسری همکاری داشته است.

۱۲ دی‌ماه، آقای محمد بم، شاعر ساکن آبادان نیز در پی شرکت در تظاهرات سراسری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است و تا کنون از محل نگهداری وی خبری در دست نیست.
روز دهم دی ماه، نیز نیروهای امنیتی مهرزاد اصفهان پور هنرمند و خواننده را در اصفهان بازداشت کرده‌اند. تا کنون از اتهام وی اطلاعی به دست نیامده است.

از هفتم دی‌ماه و از نخستین روز تظاهرات سراسری نیروهای امنیتی بازداشت شهروندان معترض را آغاز کردند و تا زمان انتشار این خبر بازداشت ۲۱۰۰ تن از ۳هزار تن از سوی مقامات تأیید شده است.

این بازداشت‌شدگان در وضعیت جسمی سختی قرار دارند و بسیاری از آن‌ها از حق دسترسی به وکیل محروم و تحت فشار برای اعترافات تلویزیونی هستند.

نیروهای امنیتی از دیدار این زندانیان با خانواده‌هایشان نیز جلوگیری می‌کنند. همچنین بیم شکنجه فیزیکی زندانیان می‌رود.
بیش از ۱۳۰ شهر در تظاهرات سراسری ضد حکومتی در ایران شرکت کردند که در تمام این شهرها، نیروهای امنیتی، نظامی و شبه‌نظامی با به‌کارگیری خشونت دست به سرکوب شهروندان معترض می‌زنند.

از روز ۷ دی ماه پس از سرکوب خشن معترضان در ایران، شهرهای ایران در وضعیت امنیتی به سر می‌برد و عملا یک حکومت نظامی اعلام‌نشده در همه شهرها برقرار است؛ حتی در بعضی از شهرها اجتماع چند نفره نیز ممنوع است.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment