ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت سامان میثاقی جوان بهایی در مهاباد از سوی نیروهای امنیتی

بازداشت سامان میثاقی جوان بهایی در مهاباد از سوی نیروهای امنیتی

حبس شهروندان بهایی
ایران – اجتماعی

بازداشت سامان میثاقی جوان بهایی در مهاباد از سوی نیروهای امنیتی

براساس گزارشات رسیده، یک شهروند کّرد پیرو آیین بهایی  از سوی نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شده است.
این شهروند کّرد پیرو آیین بهایی در مهاباد با هویت ”سامان میثاقی“ مدت یک ماه است کە از سوی نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شدە است.
سامان  میثاقی متولد ١٣٦٦ می باشد، او در حالی کە از تهران بە مهاباد سفر کردە بود تا خانە پدریش را بفروش برساند و راهی خارج از کشور شود، از سوی نیروهای ادارە اطلاعات این شهر بازداشت شدە است.
یک منبع موثق گفت، ادارە اطلاعات بە سامان گفتە است کە وی باید بە اتهام “جاسوسی برای کشورهای بیگانە و محاربە” بە دادگاه انقلاب تحویل دادە شود.
گفتنی است که آیین بهایی کە در ایران بیش از ٣٠٠ هزار نفر بە آن باور دارند به عنوان یک مذهب شناخته نمی‌شود و دولت ایران بارها به اتهام نقض حقوق شهروندی پیروان آن، از سوی جامعه‌ی بین‌المللی، محکوم شده است.
یادآوری  می شود که دو هفته پیش نیز نادیا اسدیان و پیام قیامی از سوی نیروهای امنیتی در شهرهای رشت و کرمانشاه بازداشت ‌شده بودند؛ سیامک پورعبدالحمیدی، دیگر شهروند بهایی ساکن رشت نیز در اوایل ماه جاری دستگیر شده است.

در خبر دیگری روز یک‌شنبه ۲۵ آبان ماه بیش از ۱۵ شهروند بهایی در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد دستگیر شدند. محل کسب چند بهایی دیگر نیز پلمپ شده است. چند روز پیش از آن هم یک بهایی در شیراز به قتل رسیده بود.

بعد از انقلاب سال ٥٧، بهائیان به صورت سیستماتیک مورد تبعیض و اجحاف قرار گرفته و از تمامی حقوق قانونی نیز محروم گشتند.

هزاران نفر از پیروان آیین بهایی پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی زندانی، شکنجه یا اعدام شده‌اند. بسیاری دیگر از پیروان این آئین نیز از سایر حقوق اجتماعی و اقتصادی خود همچون حق تحصیل یا کار محروم گشته‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment