ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع خانواده «علی سواری» زندانی به قتل رسیده جلوی زندان شیبان و بازداشت آنها

تجمع خانواده «علی سواری» زندانی به قتل رسیده جلوی زندان شیبان و بازداشت آنها

بازداشت
ایران – اجتماعی

تجمع خانواده «علی سواری» زندانی به قتل رسیده جلوی زندان شیبان و بازداشت آنها

بر اساس گزارشات رسیده، روز چهارشنبه ۸ فروردین ماه، مسئولین زندان به جای پاسخگویی در باره قتل یک زندانی زیر شکنجه، خانواده وی را بازداشت کردند. خانواده و بستگان علی و کاظم سواری پس از شنیدن خبر قتل علی سواری در اعتراض به این جنایت در مقابل درب زندان شیبان اهواز تجمع کرده و خواهان پاسخگویی مسئولین این زندان شدند. اما به جای پاسخگویی مسئولین زندان آنها در یک حرکت سرکوبگرانه اقدام به بازداشت ۳۰ تن از آنان کردند.
باید یادآوری کرد که شکنجه دو زندانی اهوازی در زندان شیبان (مجتمع حرفه‌آموزی اهواز) منجر به قتل یکی از آنان و شکستن دو پای زندانی دیگر شد.
اخبار تکمیلی قتل علی سواری در زندان شیبان حاکیست که روز دوشنبه ۶ فروردین ماه ۹۷ علی سواری و کاظم سواری از متهمین مواد مخدر در زندان شیبان اهواز به شدت شکنجه شدند. به طوری که علی سواری زیر شکنجه کشته شد و دو پای زندانی دیگر کاظم سواری شکسته شد.
در کلیپی که اعضای این خانواده از جسد علی سواری تهیه و منتشر کردند؛ آثار شکنجه بر بدن او به خوبی واضح است. دو حفره در سر او و آثار پارگی؛ کبودی؛ سوختگی ناشی از شوک برقی و آثار کابل بر بدن وی دیده می شود.
علی سواری ۵۰ ساله از اهالی کوی سپیدار اهواز و زندانی دیگر کاظم سواری از اهالی عین هر دو چهار سال پیش در رابطه با مواد مخدر بازداشت و محکوم به حبس ابد شده بودند. کاظم سواری هم اکنون در زندان شیبان محبوس است.
شکنجه گر عامل این فاجعه حمیدیان نام دارد. حميديان يكی از مسؤلين زندان كارون بود كه بعد از بسته شدن اين زندان او را به زندان شيبان منتقل كردند. وی در شكنجه كردن زندانيان معروف است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment