ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بازداشت بی سروصدای ۴ دانشجوی دانشگاه تهران ، راه‌اندازی دوباره کهریزک در دولت روحانی؟

بازداشت بی سروصدای ۴ دانشجوی دانشگاه تهران ، راه‌اندازی دوباره کهریزک در دولت روحانی؟

بازداشت دانشجویان
ایران – اجتماعی

بازداشت بی‌سروصدای ۴ دانشجوی دانشگاه تهران، راه‌اندازی دوباره کهریزک توسط روحانی؟

بر اساس گزارشات رسیده، چهار تن از اعضای شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه تهران در پی پیگیری وضعیت دانشجویان دستگیرشده در جریان اعتراضات گسترده روزهای اخیر بازداشت شدند.

روز یکشنبه ۱۱ دی‌ماه لیلا حسین‌زاده و سه تن دیگر از اعضای شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه تهران پس از جلسه مشترک چهار تن از اعضای شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه تهران با ریاست دانشگاه که به منظور پیگیری آزادی دانشجویان بازداشت شده در جریان اعتراضات روزهای اخیر صورت گرفته بود هر ۴ عضو شورا توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

این چهار دانشجو که از طرف شورا در جلسه مشترک حاضر شده بودند پس از پایان جلسه و خروج از محل توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شدند.

به گفته منابع دانشجویی، گفته میشود تعداد دیگری از اعضای شوراهای صنفی دانشگاه تهران، با مطالبه آزادی دانشجویان ‌دربند و اعتراض به عدم امنیت خود که در جلسه مشترک حاضر شده بودند حاضر به ترک محل نیستند و کماکان در همان محل در دانشگاه بسر می برند.

شورای صنفی دانشجویان کشور با انتشار بیانیه‌ای کوتاه ضمن اعلام همبستگی با مطالبات مردم معترض اعلام کرده است: «مسئولیت هرگونه برخورد امنیتی با دانشجویان و ساحت دانشگاه را بر عهده وزیر علوم دانسته و قاطعانه خواستار اعلام حمایت بدون قید و شرط از طرف وزارت علوم و پیگیری برای توقف عاجل این بی‌حرمتی و بی‌قانونی هستیم. »

بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ ایران از روز هفتم دی‌ماه تاکنون صحنه اعتراضات گسترده مردم به نظام حاکم بر کشور بوده است.
از روز نهم دی ماه دانشجویان دانشگاه تهران نیز به این اعتراضات پیوستند و شماری از آنان در پی یورش نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
این اعتراضات از خراسان و شهر مشهد با شعار «نه به گرانی» آغاز شد و با شعارهای سیاسی به سایر شهرهای ایران سرایت کرد.
شعارهای این تظاهراتها در نفی وضعیت موجود و علیه سران جمهوری اسلامی از جمله خامنه‌ای، حسن روحانی و به طور کلی نهاد روحانیت حاکم بر کشور بوده است.
بازداشت بی سرو صدا و انتقال دانشجویان به مکانهای نامعلوم یادآور رسوایی زندان کهریزک است که حالا در دولت روحانی دوباره استارت خورده است.

امروز همه به عیان می بینند که در سیاست بگیر ببند و زندان و شکنجه تفاوتی بین دولتهای مختلف جمهوری اسلامی نیست و برخورد امنیتی با هر صدای اعتراضی و زندان و شکنجه یکی از پایه‌های وجودی جمهوری اسلامی است.

فریاد روزهای اخیر همه مردم در همه شهرهای ایران نیز دقیقأ کلیت نظام را نشانه رفته است. 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment