ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > «بار دگر شانزده‌ام آذر آمد و سر به سر در قلوب مردم شعله افکند»

«بار دگر شانزده‌ام آذر آمد و سر به سر در قلوب مردم شعله افکند»

۱۶ آذر روز دانشجو
ایران ـ اجتماعی

گرامی باد شانزدهم آذر

«بار دگر شانزده‌ام آذر آمد و سر به سر در قلوب مردم شعله افکند»

۱۶ آذر روز دانشجو

 برگزاری تجمعات باشکوه دانشجویی از سوی گروه‌های زیادی از دانشجویان ترقیخواه و مستقل دانشگاه‌های کشور به مناسبت روز دانشجو، موجی از تحسین و تشویق از سوی اقشار مختلف مردم ایران را در پی داشت. به ویژه که امسال تلاش‌های زیادی از سوی جریانات هم سوی حکومت صورت گرفت تا بلکه مراسم این روز را در کانال‌های انحرفی و وابسته مسخ سازند و بدین گونه  مانع از برگزاری گرامیداشت این روز پر افتخار توسط خود دانشجویان گردند. اما دانشجویان آگاه و هوشیار کشور، در خروش آزادیخواهانه و عدالت جویانه خود، ثابت کردند که هیچ قدرتی را یارای قد علم کردن در برابر اراده جنبش دانشجویی نیست. همچنین نشان دادند که ۱۶ آذر مصادره شدنی نیست. آنان در فریاد‌های خود، یاد یاران شهیدشان همچون ناصر امیرنژاد دانشجوی دانشگاه آزاد تهران، امیر جوادی‌فر لنگرودی دانشجوی مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد قزوین، بهنود رمضانی دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه نوشیروانی بابل، جعفر بروایه دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه تهران، حامد نورمحمدی دانشجوی خرم‌آبادی رشته زیست شناسی دانشگاه شیراز، صانع ژاله دانشجوی رشته هنرهای نمایشی دانشگاه هنر تهران، کیانوش آسا متولد کرمانشاه، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در دانشگاه علم و صنعت ایران، محسن روح الامینی دانشجوی کامپیوتر دانشکده فنی دانشگاه تهران، محمد جواد پرنداخ دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان و اهل گیلان غرب، محمد مختاری دانشجوی مهندسی معدن، مصطفی غنیان دانشجوی مهندسی، ناصر امیرنژاد دانشجوی دانشگاه آزاد تهران و … که طی چند سال اخیر به خاک افتاده‌اند را زنده نگه داشتند. دانشجویان قهرمان به همگان نشان دادند که با به خاک افتادن هر دانشجو، صدها دانشجوی دیگر هستند تا پرچم بر زمین افتاده آنها را بر دوش بکشند. درود بر همه دانشجویان آزادیخواه و مقاوم کشورمان.

به همین مناسبت بیانیه‌ای از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران بدستمان رسیده است که توجه شما را به بخش‌هایی از آن جلب می کنیم:

کارگر، معلم، دانشجو اتحاد اتحاد – بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو

بدنبال فضای امنیتی که در پس وقایع سال ۸۸ بر دانشگاههای کشور حاکم شد، امسال دانشگاههای سراسر کشور شاهد برگزاری میتینگها و اجتماعات پرشور دانشجوئی با رویکردی نوین است که بی تردید در تداوم خود، دانشجویان را به وزنه ای مهم و تاثیر گذار در مبارزه طبقه کارگر ایران برای دستیابی به مطالبات انسانی اش تبدیل خواهد کرد.

نسل جدید دانشجویان دانشگاههای کشور دیگر دانشجویان دهه های پیشین نیستند که پس از فارغ التحصیلی در راس هرم تولید و یا اداره جامعه قرار گیرند، بلکه جوانانی هستند که اکثریت قریب به اتفاقشان بدنبال فارغ التحصیل شدن، در سطوح مختلفی در پهنه تولید و اداره زندگی اجتماعی به عنوان نیروی کارمزدی مشغول به کار میشوند و برده وار ترین شکلی از ورود به بازار کار با طرحهایی از قبیل طرح کارورزی، زندگی و آینده آنان را شکل میدهد.

و این چنین است که امروزه شاهد آغاز سر فصل نوینی در جنبش دانشجوئی هستیم، که همین امروز و حین تحصیل، توام با مبارزه برای آزادی بیان، حق برپائی تشکل مستقل، آموزش و تحصیل رایگان، رفع تبعیض جنسیتی و دیگر شرایط تحمیل شده به دانشگاهها در تقابل مستقیم با شرایط کار از قبیل ارزان سازی نیروی کار، وجود شرکت های پیمانکاری و تأمین نیروی انسانی، نبود امنیت شغلی، قراردادهای موقت و… قرار میگیرند.

ما در اتحادیه آزاد کارگران ایران با گرامیداشت ۱۶ آذر، مبارزات دانشجویان سراسر کشور و مطالبات آنان را مطالبات خود میدانیم، به همه دانشجویان و تشکلهای صنفی و مستقل دانشجوئی درود می فرستیم، دست آنان را در مبارزه برای خلاصی از وضعیت فلاکتبار موجود می فشاریم و با حمایت از قطعنامه های تشکلهای مستقل دانشجوئی، اعمال هر گونه فشار و محدودیتی علیه مبارزات حق طلبانه دانشجویان را قویا محکوم میکنیم و بدینوسیله خواهان برچیده شدن فوری طرح برده دارانه کارورزی و تحقق تمامی مطالبات مطرح شده از سوی دانشجویان سراسر کشور هستیم.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۶

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment