ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بارش برف و کولاک سنگین و گرفتار شدن مسافران اتوبان تهران – قم ،شنبه و یکشنبه فیلم+آلبوم عکس

بارش برف و کولاک سنگین و گرفتار شدن مسافران اتوبان تهران – قم ،شنبه و یکشنبه فیلم+آلبوم عکس

ایران – اجتماعی 

بارش برف و کولاک سنگین و گرفتار شدن مسافران اتوبان تهران – قم ،شنبه و یکشنبه فیلم+آلبوم عکس  

قطعی برق و گاز برخی از مناطق پایتخت/ یکی از مسافران: « مسئولان بارش برف را پیش‌بینی کردند اما اقدامی انجام ندادند»

طبق آخرین خبرهای رسیده، در بسیاری از نقاط کشور از جمله تهران بارش برف بسیاری از شهرها را سفید پوش کرده است. اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطاریه‌ای نسبت یخ زدگی معابر در نتیجه بارش برف، تگرگ و وزش باد شدید هشدار داده و اعلام کرده است که از شب گذشته تا بعدازظهر امروز (یکشنبه) در اکثر مناطق استان تهران بارش برف و مه گاهی همراه با وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ پیش بینی می‌شود که در ارتفاعات با مه غلیظ و کولاک برف همراه خواهد بود. همچنین در بخش‌های جنوبی و غربی استان وزش باد از شدت بیشتری برخوردار است.

بارش برف و کولاک در تهران

بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران بارش برف و کولاک در تهران

جاده کرج – چالوس مسدود شد

مهدی مهرور، مدیرکل مدیریت بحران استان البرز گفت: جاده کرج – چالوس شب گذشته مسدود شد و در حال تلاش برای بازگشایی محورهای استان هستیم اما چون هم ترافیک سنگین است و هم با کمک دست و هل دادن ماشین این کار در حال انجام است، بازگشایی قدری زمان‌بر خواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه آیا موردی از آسیب‌دیدگی اعم از سرمازدگی تاکنون گزارش شده یا خیر، گفته: هنوز آماری از این موضوع وجود ندارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان البرز در خصوص علت بحرانی‌شدن وضعیت ترافیک پس از شروع بارش نیز اعلام کرد: یخ‌زدن جاده، لغزندگی و شیب تند اتوبان در برخی مناطق علت این وضعیت است.

او در مورد اینکه آیا دستگاهی در این زمینه قصور داشته است یا خیر، اظهار کرد: این موضوع باید پس از حادثه ارزیابی و بررسی شود.

مردم همچنان در بزرگراه‌ها گرفتارند

طبق خبرهای دریافتی، از شب گذشته شنبه شب ۷ بهمن،  تعداد زیادی از مسافران در اتوبان تهران-قم در برف و کولاک مانده اند و در حالی که جاده مسدود شده مسافران به آب، غذا و سوخت نیاز دارند و این‌ها در شرایطی است که نیرو‌های امداد و راهداری هنوز به کمک نیامده اند!
در همین حال یکی از مسافران که حدود ۴۵ کیلومتری تهران است به خبرنگاران گفت: «متاسفم برای مسئولانی که بارش برف را پیش بینی کردند، اما هیچ اقدامی انجام نداده اند.»
این مسافر می‌گوید: «در برف مانده ایم و هیچ کس به کمک ما نیامده، وضعیت برخی از ماشین‌ها بسیار نامناسب است و باید هر چه سریع‌تر فکری کرد.»

برق برخی مناطق تهران قطع است

از شب قبل برق در برخی مناطق تهران قطع است. برخی از شهروندان تهرانی از کاهش فشار گاز و قطعی آن در برخی مناطق شهر خبر می‌دهند.

یکی از شهروندان تهرانی ساکن منطقه واوان می‌گوید: «از ساعت ۱۰ شب گذشته شنبه شب، برق این منطقه قطع شده است. با اینکه با اداره برق تماس گرفته ایم، اما متاسفانه پاسخگو نبوده اند.»
وی ادامه می‌دهد: «حدود ۱۲ ساعت می‌گذرد و خانه مان بدون برق است. شدت بارش برف به حدی است که حتی از خانه نیز نمی‌توانیم بیرون برویم.»

یکی دیگر از شهروندان تهرانی که ساکن منطقه ۱۰ است در این رابطه به خبرنگار «فردا» می‌گوید: «صبح امروز برق خانه‌های ما قطع شد و طی تماس‌های مکرر با اداره برق گفتند که در حال حل مشکل هستند و مشخص نیست تا چه زمانی برق قطع باشد.»

از تردد در محور‌های تهران – کرج، تهران – قم و تهران – ساوه خودداری کنید

اتوبان قم – تهران و جاده قدیم تهران به علت بارش شدید برف و کاهش دما مسدود است و امکان تردد در این مسیرها وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاریها، بارش برف و کاهش شدید دما که از عصر دیروز آغاز شد، باعث توقف خودروها در اتوبان قم – تهران و جاده قدیم تهران شد.
تعداد زیادی از خودروهایی که از شب گذشته وارد این مسیر شده‌اند هنوز به مقصد نرسیده‌اند و امکان اتمام سوخت برای این وسایل نقلیه وجود دارد.
نهادهای امدادی اعلام کرده‌اند که به خودروهایی که در مسیر متوقف شده‌اند امدادرسانی می‌شود و تانکرهای بنزین اعزام شده‌اند ولی قطع ارتباط تلفنی در مسیر باعث نگرانی خانواده‌های مسافران شده است.

بارش برف و یخبندان به حدی است که نیروهای امدادی نیز برای خدمات‌رسانی به این خودروها و افرادی که در مسیر متوقف شده‌اند با مشکل مواجه هستند و نمی‌توانند خود را به آنها برسانند.

پلیس راه قم ضمن جلوگیری از حرکت خودروها در مسیرهای منتهی به تهران از مردم تقاضا کرده است از انجام سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
پلیس راه از مردم خواسته تا از تردد در محور‌های تهران – کرج، تهران – قم و تهران – ساوه تا اطلاع ثانوی خودداری کنند.
قابل ذکر اینکه محورهای مواصلاتی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، سمنان، کرمانشاه، کردستان، گیلان، قزوین، قم، زنجان، لرستان، همدان و استان تهران (اکثر محورها)، ارتفاعات محور‌های کندوان، هراز و فیروزکوه بارش برف شدید رخ داده است.
و محورهای مواصلاتی در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، قزوین، زنجان، سمنان و لرستان (اکثرمحورها) دچار کولاک و یخ زدگی شده اند.

براساس آخرین اطلاعات، سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به کاهش شدید دما در نیمه شمالی کشور طی یکشنبه شب ۸ بهمن و صبح دوشنبه ۹ بهمن، یخ زدگی در معابر عمومی و جاده های بین شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود. از این رو به شهروندان توصیه می‌شود از سفر غیر ضروری خودداری و در صورت لزوم از تجهیزات زمستانی و بخصوص زنجیر چرخ استفاده کنند.

با توجه به افت دما به زیر صفر و عدم ذوب برف، بار برف سنگین روی درختان موجب شکستن شاخه های آنها می‌شود لذا توصیه می‌شود در اسرع وقت شهرداری‌ها و هموطنان با تکان دادن درخت‌ها انباشته از برف نسبت به سبک کردن بار روی آنها اقدام کنند.»

توصیه اورژانس به مردم

در پی بارش برف شدید در بسیاری از نقاط کشور، ستاد اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان اورژانس کشور توصیه هایی را به هموطنان کرده است که در ادامه می خوانید.
۱. از تردد غیر ضرورری خوداری نمایند.
۲. با عنایت به ترافیک شدید و بسته بودن بعضی از معابر از باز بودن مسیر قبل از حرکت آگاهی کسب کنند.
۳. بیماران دارو‌های خود را قبل از تشدید بیماری مصرف نمایند.
۴. در صورت مشاهده آمبولانس یا پایگای‌های اورژانس وضعیت جسمانی خود را به اطلاع عوامل اورژانس رسانیده و در صورت نامساعد بودن حتما به توصیه عوامل اورژانس به مراکز درمانی مراجعه کنند.
۵. خوردرو‌ها به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی ومواد غذایی مجهز و از میزان سوخت کافی اطمینان حاصل نمایند.
۶. در صورت مسدود بودن مسیر یا وقوع تصادف حتما مسیر تردد خودرو‌های امدادی را بازنگهدارید.
۷. افراد سالمند، کودکان، خانم‌های باردار و بیماران خاص در این شرایط آسیب پذیر‌تر می‌باشند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment