ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ایستادگی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه ، محکم و استوار تا دست‌یابی به مطالباتشان

ایستادگی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه ، محکم و استوار تا دست‌یابی به مطالباتشان

ایستادگی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه
ایران – کارگری

ایستادگی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه ، محکم و استوار تا دست‌یابی به مطالباتشان

گزارشات دریافتی حاکی از ایستادگی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه است. آنها با گذشت سیزده روز از اعتصابشان، علی‌رغم تهدیدها و وعده‌هایی که کارفرما و مسئولین شوش برای در هم شکستن اعتصاب و وادار کردن کارگران به کار بدون پرداخت مزد بکار برده‌اند، با عزمی صد چندان قصد ادامه اعتصاب خود را دارند.

کارگران این مجتمع بزرگ کشت و صنعت سیزدهمین روز اعتصاب خود را با تجمع در مقابل دفتر مدیریت و سخنرانی‌های مختلفی که از سوی نمایندگان و کارگران  صورت گرفت ادامه دادند و خواهان تحقق فوری خواست‌های خود شدند.

تجمع و ایستادگی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در حالی جریان دارد که کارفرما و مسئولین شوش و فرماندار در پی حضور روزهای قبل خود در شرکت با دادن وعده و وعید و تحت فشار قراردادن نمایندگان کارگران، آنان را برای پایان اعتصاب تحت فشار قرار داده بودند.

مسئولین شوش از جمله فرماندار در شرایطی برای پایان اعتصاب و سپس تحقق خواست‌های کارگران اصرار می‌کنند که از زمان واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه به بخش خصوصی در اواخر سال ۱۳۹۴، هیچگاه دستمزدهای کارگران این مجتمع بزرگ کشت و صنعت به موقع پرداخت نشده است و آنان هر بار برای دریافت دستمزدهایشان دست به اعتصاب زده‌اند.

علاوه بر عدم تحقق وعده های مسئولین شوش از زمان خصوصی‌سازی این شرکت، عدم پرداخت دستمزد کارگران و انعقاد قراردادهای خارج از قوانین کار با آنان، طی ماههای گذشته سهامداران خصوصی شرکت بر خلاف قوانین خصوصی‌سازی و تعهداتی که برای حفظ یکپارچگی شرکت داده اند، دست به واگذاری بخشهای مختلف شرکت به شرکتهایی زده‌اند که توسط اعوان و انصار سهامداران عمده ایجاد شده‌‌اند که این مسئله به عنوان موضوعی حیاتی برای کارگران که می‌تواند کار و زندگی آنان را به نابودی بکشاند،  خشم بیش از پیش کارگران را بر انگیخته است.

در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین خواستهای کارگران که آنان برای تحقق اش حاضر به پایان اعتصاب نیستند روشن شدن ابعاد این واگذاریها و بازگشت آنها به مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه میباشد. کارگران زحمتکش شرکت نیشکر هفت‌تپه با توجه به بد عهدی‌های پایان ناپذیر کارفرما و مسئولین شوش در طول دو سال و نیم گذشته، اعلام کرده‌اند حاضر به پذیرش هیچ وعده و وعیدی نیستند و تا رسیدن به خواست‌هایشان دست از اعتصاب نخواهند کشید.

مهمترین خواستهایی که کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه به عنوان اولین قدمها برای بهبود شرایط کار و زیست خود دارند، عبارتند از:

۱ –  قراردادی شدن و تبدیل وضعیت همه پرسنل شرکت اعم از روز مزد و نیروی اقبالی
۲ – به روز رسانی کامل حقوق
۳ – پرداخت مرتب بیمه درمانی و سابقه پرسنل
۴- شروع کشت و فراهم کردن نیازهای آن
۵ – شفاف سازی موضوع تفکیک اراضی و بازگشت بخش های تفکیک و تجزیه شده شرکت نیشکر هفت‌تپه، خوراک دام ، تاکستان ، مزارع ۷۰۰/۸۰۰/۹۰۰ به کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه و خروج شرکتهای نوظهور  از قبیل شرکت باغ جاوید پارس ، شرکت دریای نور زئوس از شرکت نیشکر هفت تپه

بیشتر بخوانید: ادامه اعتصاب در نیشکر هفت تپه و شکست تلاشهای فرماندار ، ۷شهریور – مجموعه کلیپ

 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment