ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ایران در فهرست ۱۰ کشور اول جفا کننده بر مسیحیان در سال ۲۰۱۷

ایران در فهرست ۱۰ کشور اول جفا کننده بر مسیحیان در سال ۲۰۱۷

ایران جفا بر مسیحیان
ایران – اجتماعی

ایران در فهرست ۱۰ کشور اول جفا کننده بر مسیحیان در سال ۲۰۱۷  

در رابطه با هموطنان مسیحی رویکرد امنیتی، بازداشت‌های خودسرانه، احکام بلند مدت زندان، سرکوب و فشار بر کلیساهای خانگی ، آزار و اذیت مسیحیان فارسی زبان عمده ترین مواردی بوده که در سال ۲۰۱۷ همچنان در ایران شاهد آن بودیم و همچنان ادامه دارد.

موسسه درهای باز (Open Doors) طبق معمول هر ساله اسامی کشورهایی را که در آنها مسیحیان مورد جفا قرار می‎گیرند را اعلام می‌کند.
۱۰ کشور نخست این فهرست منتشره در سال ۲۰۱۸ که بیشتر میزان جفا بر مسیحیان در آن‎ها صورت می‎گیرد شامل کره شمالی، افغانستان، سومالی، سودان، پاکستان، اریتره، لیبی، عراق، یمن و جمهوری اسلامی ایـران می‏شود.

رتبه دهم مربوط به جمهوری اسلامی ایران است، رتبه دهم جدول نه به دلیل کاهش جفا بر مسیحیان ایرانی بلکه به علت افزایش خشونت ها و جفاها بر مسیحیان سایر کشورهای نامبرده در لیست نهایی موسسه «درهای باز» (Open Doors) می باشد و در کل می‎توان گفت همچنان آزار و اذیت مسیحیان در ایـران در خط قرمز قرار دارد و سرکوب مسیحیان همچنان در حال افزایش است.

آنچه ایـران را در شمار بدترین کشورهای جهان برای مسیحیان قرار می‌دهد، رفتار حکومت با شهروندان مسیحی است. بر خلاف اکثر کشورهای منطقه، مسیحیان و سایر مردم ایـران اغلب با یکدیگر همزیستی دارند و اکثریت قریب به اتفاق گزارشات مربوط به جفا و آزار از ناحیه نظام حاکم و نهادهای تحت امر آن بوده است.

رویکرد امنیتی، بازداشت‌های خودسرانه، احکام بلند مدت زندان، سرکوب و فشار بر کلیساهای خانگی ، آزار و اذیت مسیحیان فارسی زبان عمده ترین مواردی بوده که در سال ۲۰۱۷ همچنان شاهد آن بوده و ادامه پیدا کرده است.
به نظر می‌آید که گرایش جوانان به مسیحیت در ایران بر دامنه نگرانی‌های مأموران امنیتی افزوده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment