ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سیاست «ایجاد رعب و وحشت در کارگران»‌؛ هشدار یک تشکل کارگری

سیاست «ایجاد رعب و وحشت در کارگران»‌؛ هشدار یک تشکل کارگری

کارگران
ایران – کارگری

 سیاست «ایجاد رعب و وحشت در کارگران»‌؛ هشدار یک تشکل کارگری 

در پی زیر گرفته شدن یک کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز از سوی یک خودروی «ناشناس»،‌ کانون مدافعان حقوق کارگران آن را «زنگ خطری»‌ نامید که «باید به آن توجه شود و ساده از کنار آن عبور نکرد. »

براساس گزارشات رسیده، یکی از کارگران در جریان تجمع روز شنبه ۲۶ اسفند در یکی از خیابان‌های کیانپارس، توسط یک خودرو بطور عمدی زیر گرفته شده و مصدوم شد.
کارگر زحمتکش هادی خلفی‌نیا، در جریان تجمع روز شنبه کارگران فولاد اهواز در یکی از خیابان‌های کیانپارس، از سوی یک خودرو زیر گرفته شد.

کانون مدافعان حقوق کارگر در بیانیه خود همچنین نسبت به آنچه «شیوه نه چندان جدید برای ایجاد رعب و وحشت در کارگران» نامید، هشدار داده است.
در همین رابطه، مهدی کوهستانی‌نژاد،‌ مشاور کنفدراسیون بین الملل اتحادیه‌های کارگری و عضو کنگره کار کانادا، گفت: «وزارت اطلاعات در روزهای اخیر در تماس‌ با فعالان کارگری و یا احضار آنان سعی در ایجاد رعب و وحشت در ميان كارگران داشته است. »

پیش از بیانیه کانون مدافعان حقوق کارگر، اتحادیه آزاد کارگران ایران از زیر گرفته شدن هادی خلفی‌نیا، کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز از سوی «یک راننده عصبانی پراید» خبر داده بود. هرچند بنظر نمی‌رسد این عمل وحشیانه مربوط به عصبانیت یک راننده باشد و بیشتر شبهه یک حرکت برنامه ریزی شده برای ایجاد رعب و وحشت در میان معترضین را با خود داشت.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن انتشار فیلم مربوط به این حادثه و عکس کارگر مصدوم، توضیح بیشتری در مورد این حادثه نداده بود.
تا به امروز خبری در مورد شناسایی راننده خودرو و یا دستگیری او از سوی نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها در اهواز منتشر نشده است.
چندی پیش نیز اخباری در مورد حمله «عده ای نقابدار» به اسماعیل بخشی، یکی از فعالان کارگری در شرکت نیشکر هفت تپه منتشر شده بود.

در گزارش سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه آمده بود، اسماعیل بخشی دوشنبه شب ۲۵ دی، پس از پیاده شدن از سرویس شرکت و در حالی که راهی منزل خود در دزفول بود، مورد حمله افراد نا‌شناس قرار گرفته بود.
در این میان، سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه اعلام کرد که حمله به اسماعیل بخشی پس از سخنرانی او در جمع کارگـران اعتصابی و مدیران این واحد انجام شده است.
سندیکای کارگـران نیشکر هفت‌تپه با محکوم کردن «ضرب و جرح وحشیانه اسماعیل بخشی، نماینده کارگران این شرکت»، نوشت: «می‌دانیم که مزدوران و ضاربان نقاب‌دار، از حافظان و مواجب بگیران صاحبان سرمایه هستند. »

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment