اول ماه مه روز جهانی کارگر، اعلام مبارزه آشتی‌ناپذیر طبقه کارگر علیه سرمایه داری - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اول ماه مه روز جهانی کارگر، اعلام مبارزه آشتی‌ناپذیر طبقه کارگر علیه سرمایه داری

اول ماه مه روز جهانی کارگر، اعلام مبارزه آشتی‌ناپذیر طبقه کارگر علیه سرمایه داری

کارگر
ایران – کارگری – یادداشتهای شما

اول ماه مه روز جهانی کارگر، اعلام مبارزه آشتی‌ناپذیر طبقه کارگر علیه سرمایه داری

به قلم شاپور احسانی راد

اول ماه مه، روز جهانی کارگر ، روز شادی ما کارگران است؛ چرا که این روز، ناقوس مرگ جهانی  «سرمایه» را به صدا در می آورد.

ما این روز را که محصول مقاومت، ایستادگی و جانفشانی میلیون‌ها انسان مبارز و شجاع می‌باشد را گرامی می‌داریم و به پاس دستاوردهای عظیم و مبارزات  مستمر طبقه کارگر جهان در جهت اعتلای جامعه بشری، جشن و شادی برپا می‌کنیم.

اول ماه مه، روز اعلام همبستگی و اتحاد همه کارگران جهان  برای مبارزه آشتی ناپذیر با «استثمار» است، مبارزه با بهره‌کشی انسان از انسان به عنوان نفرت انگیزترین پدیده تاریخ بشری که باعث و بانی جامعه طبقاتی، منفعت، حرص، کینه و دشمنی بین انسان‌ها شده است و این روز باشکوه تاکیدی قاطعانه بر این حقیقت رهایی بخش است که مبارزه‌ای که بردگان با پیکاری خونین شروع کردند و رعیت‌ها آن را با نثار جان استمرار بخشیدند، ما کارگران در یک جدال نفس‌گیر با بربریت سرمایه، باید با ساختن جامعه‌ای فارغ از استثمار، کارمزدی و مالکیت که  همه انسانها در آن آزاد و برابر  باشند، به سرانجام برسانیم.

اول ماه مه ۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کارگر برای ما کارگران ایران علاوه بر  اعلام اتحاد و همبستگی با کارگران جهان و مبارزه آشتی‌ناپذیر با بنیادهای مناسبات منحط سرمایه، مبارزه‌ای بی‌امان و آشتی‌ناپذیر با همه مظاهر استبداد، دیکتاتوری، جهل و خرافه، فساد،  فقر،  فلاکت، بیکاری، تبعیض، نابرابری و تخریب محیط زیست است.

۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کارگر در سال ۱۳۹۷ برای ما کارگران ایران، نه تنها روز اعتراض و به میدان آمدن برای همه مطالبات خود، اعم از افزایش دستمزد، پرداخت حقوق‌های معوقه، حل معضل چند میلیون بیکار و ایجاد اشتغال و ده‌ها مصیبت دیگر می‌باشد؛ بلکه ما کارگران در این روز تاریخی اعلام خواهیم‌کرد: سال‌ها بی‌حقوقی، گرسنگی، سرکوب و سیکل مبارزه برای چندرغاز دستمزد به همت مبارزات پیگیرانه طبقه کارگر و به یمن جنبش فراگیر فرودستان در دی‌ماه سال گذشته به سطحی دیگر از مبارزه اجتماعی ارتقا یافته است.

از این قلم بیشتر بخوانید: چاره پایان دادن به مصائب موجود، اعتراضات و مبارزات سراسری ما کارگران است

ما کارگران کل زندگی را با همه مواهب و نعماتش و برای همه انسانها می‌خواهیم، ما با آمدن به خیابان‌ها اعلام خواهیم‌کرد که اختلاسگران، غارتگران، بانک‌داران، قاچاق‌چیان و سرمایه‌داران دزد و تروریست باید شرشان را از این جامعه کم کنند. ما کارگران در این روز در قامت خود و با همه نیروی قدرتمند اجتماعی‌مان، فریاد متحدمان را برای بر پایی جامعه‌ای آزاد و برابر فریاد خواهیم کشید.

اول اردیبهشت 1397

شاپور احسانی‌راد

 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment